وزیر آموزش و پرورش در جمع مدیران کل استان ها؛

آغاز مهر ماه و بازگشایی مدارس روح تازه ای در جامعه تزریق می کند

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش و پرورش در جمع مدیران کل آموزش وپرورش استان ها مطرح کرد:آغاز مهر ماه و بازگشایی مدارس موجب شادابی و امید وتزریق روح تازه ای در جامعه می شود.
صبح امروز سید محمد بطحایی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور با موضوع بازگشایی مدارس و ساماندهی نیروی انسانی، با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین علیه السلام اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد به استقبال یک مهر باشکوه برویم ، مهری که امید و شادابی را در جامعه زنده می کند و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، مهرماه بهانه خوبی برای تزریق روح امید به جامعه و تقویت امیدواری به آینده است.

وی با بیان اینکه در حوزه های مختلف در یک ساله اخیر دستاوردهای خوبی داشته ایم، خاطرنشان کرد: با تدابیری که اندیشیده شد ، چالش های موجود در بخش نیروی انسانی در سال جدید رفع شده است و البته جشنواره ای در آینده خواهیم داشت تا از برنامه ها و فعالیت های انجام شده تجلیل ونقایص را نیز بررسی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به تصویب بودجه ۹۸ در آینده نزدیک، تقویت تعامل با نمایندگان مجلس ضروری است و باید تلاش کنیم سهم آموزش و پرورش را در بودجه ۹۸ تقویت کنیم.

وی ادامه داد: لازمه تقویت وتوسعه تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در ک مسائل و مشکلات متقابل است ، نمایندگان مجلس با مشکلات و مطالبات عدیده ای در حوزه انتخابیه خود مواجه هستند و آموزش و پرورش نیز با مشکلاتی مواجه است لذا در این شرایط، درک متقابل ضروری است.

بطحایی خاطر نشان کرد: مدرسه محوری یکی از مهم ترین استراتژی های آموزش و پرورش است و مدیران کل باید برای تحقق این موضوع تلاش کنند.

وی با تقدیر از تلاش های معاونین ومدیران کل برای باز گشایی مدارس، از وجود آمادگی های خوب و مطلوب برای آغاز مهرماه خبر داد