آغاز به کار پليس دوچرخه سوار در پايتخت

به گزارش نویدتهران،فرمانده انتظامی پلیس پایتخت در مراسم افتتاح طرح پليس دوچرخه سوار، گفت: با راه اندازي پليس دوچرخه سوار در استفاده از اين وسيله پاک پيش قدم شده ايم.
سردارحسين رحيمي در مراسم افتتاحیه طرح پليس دوچرخه سوار، اظهارداشت: حساسيت ويژه‌اي به موضوعات ترافيکي دارم و معتقدم بايد به مباحث زيست محيطي نيز توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخي از خودروها ابتدايي‌ترين اصول فنی را هم رعايت نمي‌کنند، گفت: در ۶ ماهه اول سال وضعيت خوبي در باب آلودگي هوا نداشته ايم و پليس از همين حالا بحث برخورد با خودروهاي دودزا و فاقد معاينه فني را در دستور کار خود دارد.

رئیس پلیس پایتخت با بيان اينکه من به عنوان يک شهروند نگران دوچرخه سوارها هستم، گفت: اين تعداد دوچرخه سوار هم که داریم، غالبا مقررات و اصول دوچرخه سواري را رعايت نمي‌کنند که لازم است مقررات را به اين افراد آموزش دهيم.

وي با بيان اينکه ۷۵ درصد از جان باختگان سوانح رانندگی، موتورسواران و عابران پياده هستند، افزود: پليس را مکلف کرديم که براي راکبان متخلف موتور سیکلت ها در پایتخت، کلاس های آموزشي برگزار و اصول و قوانین به راکبان متخلف آموزش داده شود.

سردار رحیمی با بيان اينکه با راه اندازي پليس دوچرخه سوار در استفاده از اين وسيله پاک پيش قدم شده ايم، بیان کرد: اين دوچرخه‌ها را به پليس راهور آورديم چرا که ماموريت آنها برخورد با تخلفات است.

وی با بیان اینکه امروز طرح پليس دوچرخه سوار با حمايت شهردار تهران شروع شد و اميدواريم بتوانيم اين مهم را توسعه دهيم، گفت: پليس به عنوان اولين نهاد به دنبال استفاده از موتورسيکلت برقي به جاي موتورسيکلت‌هاي معمولي است.

رئیس پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران با بيان اينکه پليس مسئوليت بسيار سنگينی در برخورد با تخلفات و برخورد با خودروهاي دودزا و فاقد معاينه فني دارد، گفت: مجوز فعال شدن پليس دوچرخه سوار را در حوزه پليس راهور تهران اخذ کرديم و آمادگي آن را داريم که از موتور برقي نيز استفاده کنيم.

سردار رحیمی در پاسخ به این سوال که آيا پليس آماده اجراي مرحله دوم طرح کاهش است، گفت: جلسات هماهنگي در این رابطه شروع شده و تمام بحث‌هاي ما تسهيل عبور و مرور، کاهش ترافيک و بهبود بخشيدن به جريان شهر است؛ ما مجري هستيم و اگر دستگاه‌هاي مختلف بسترها را آماده کنند، آن را اجرا خواهیم کرد.