بیشتر بشناسیم؛

آشنایی با حجت ­الاسلام و المسلمین دکتر سید محمّدعلی آل­ هاشم امام جمعه تبریز

به گزارش نویدتهران،خلاصه ای از زندگینامه ،حجت ­الاسلام و المسلمین دکتر سید محمّدعلی آل­ هاشم منتشر می شود.

حجت ­الاسلام و المسلمین دکتر سید محمّدعلی آل­ هاشم، فرزند آیت ­الله سید محمّد تقی آل ­هاشم از روحانیان و سادات بنام کهن­ شهر تبریز است.

وی از یادگاران دفاع مقدس است که سال­ها در مناطق عملیاتی نبرد حق علیه باطل از میهن اسلامی دفاع کرده­ است.

آشنایی نزدیک وی با رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس، ازجمله ویژگی­هایی است که از روحیه­ جهادی و ایثارگر این عالم جهادگر نشأت می ­گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم یار و یاور همیشگی نیروهای مسلّح بوده و آخرین مسؤولیت وی هم، نمایندگی ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این حوزه بود.

وی در سال 1388 با حکم مقام معظم رهبری به سمت رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش منصوب و در طول این مدت، 3 بار موفق به کسب مقام نخست در بین سازمان­های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلّح شد.

دکتر سید محمّدعلی آل ­هاشم با مدرک دکترای فقه و مبانی و سطح 4 حوزه که معادل اجتهاد است با حضور علمی خود در دانشگاه­های مختلف، خوش درخشیده­ و تجربیّات علمی خود را در اختیار دانشجویان و نسل جوان انقلاب گذاشته است.

این چهره­ انقلابی و علمی، 14 سال از درس خارج فقه مقام معظم رهبری بهره برده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم عضو میز آذربایجان در دبیرخانه­ مجمع تشخیص مصلحت نظام است و به ولایتمداری ، مردمی­ بودن و ساده ­زیستی، شهرت دارد.

این روحانی 55 ساله بعد از آیت ­الله شهید قاضی طباطبایی، آیت ­الله شهید مدنی، آیت­ الله مشکینی، آیت ­الله ملکوتی و آیت­ الله مجتهد شبستری، ششمین نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز خواهد بود.