دکتر ولایتی در جمع خبرنگاران؛

آشفتگی سیاسی؛ تنها نتیجه همه پرسی منطقه کردستان عراق

به گزارش نویدتهران،عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر غیر قانونی بودن همه پرسی در منطقه کردستان عراق، گفت: نتیجه این اقدام آشفتگی سیاسی در منطقه خواهد بود.
دکتر­ علی اکبر ولایتی (رئیس هیئت امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی) در جمع خبرنگاران در ­همایش آشنایی با سامانه‌های علم سنجی، افزود: این اقدام که از سوی ­آقای بارزانی انجام شد، کاری بی ارزش است که حتما­ ­نتیجه مثبت ندارد.
وی تصریح کرد­: آمریکا و انگلیس پشت صحنه و اسرائیل روی صحنه این قضیه هستند، زیرا ­آن‌ها از داعش نتیجه نگرفتند و ­به تفرقه افکنی میان مسلمانان و کشورهای اسلامی روی آورده اند و این حرکت نمایشی نیز از قبل شکست خورده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ­خاطرنشان کرد: متأسفانه آقای بارزانی از مدت‌ها پیش با صهیونیست‌ها ارتباط پیدا کرده و از فلسطین درس نگرفته است.
آقای ولایتی با اشاره به اینکه این همه پرسی آغاز سقوط سیاسی آقای بارزانی است، گفت: مردم شریف کُرد زیر بار این ننگ نخواهند رفت و آنچه که در این همه پرسی به دست می‌آید معلوم نیست که چقدر صحت دارد و به چه میزان رأی داده اند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام­ افزود: همچنین هنگامی که حکومتی امری را به مردم تحمیل می‌کند، نتایج آن قابل قبول نیست.
وی گفت: مردم کرد در مبارزه علیه دشمنان اسلام در صف مقدم بوده اند، اما ­آقای بارزانی، سرنوشت خود را به ­­وابستگی با ­اسرائیل گره زده است و ­خیلی زودتر از آن چیزی که دیگران سقوط کردند، وی به سوی سقوط می‌رود.
ولایتی افزود: کردستان عراق بخشی از عراق است و مردم عراق ساکت نمی‌نشینند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام­­ گفت: همچنین کشورهای منطقه مانند ایران و ترکیه و یا دیگر کشور‌ها نیز ساکت نمی‌نشینند و در مقابل چنین انحراف بسیار بد و نفرت آوری که آقای بارزانی در پیش گرفته است، می‌ایستند.
ولایتی با اشاره به اینکه بارزانی ­باید عقب نشینی کند یا با وی مقابله خواهند کرد، گفت: بدون تردید منطقه کردستان عراق، جزئی از عراق است و جمهوری اسلامی ایران مصمم است که تمامیت ارضی کشورهای منطقه به ویژه کشورهای دوست و هم پیمان مانند عراق و سوریه حفظ شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام­ ­افزود: کاری که جمهوری اسلامی ایران در شش سال گذشته در سوریه انجام داد، جلوگیری از تجزیه سوریه بود.
آقای ولایتی گفت: بارزانی دلال صهیونیست‌ها برای تجزیه کشورهای اسلامی است و با عنایت به تجربه‌ای که ملت‌های مسلمان از تجربه تلخ فلسطین دارند اجازه نخواهند داد اسرائیل دوم تشکیل شود. ­
وی در ادامه بیان کرد: بارزانی در سراشیبی سقوط قرار دارد و مطمئناً مردم کرد قبل از دولت عراق وی را سرنگون خواهند کرد و این لکه ننگ را از دامن جهان اسلام پاک می‌کنند. ­
دکتر ولایتی افزود: ما از تمامیت ارضی همه کشورهای اسلامی مثل سوریه و عراق حمایت می‌کنیم و به درخواست دولت قانونی عراق در این کشور حضور فعال داریم. ­
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تجلیل از تاریخ چند هزار ساله مردم کرد بزرگانی نظیر صلاح الدین ایوبی و میرزاده عشقی را نقطه افتخار این مردم عنوان کرد که صلاح الدین در جنگ با صلیبی‌ها افتخارات بزرگی برای مسلمانان کسب کرده است. ­