آخرین جزئیات ثبت‌نام در طرح جریمه غیبت سربازی در سال ۹۷

به گزارش نویدتهران،رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با توجه به ابلاغ قانون بودجه از سوی دولت، شیوه‌نامه اجرایی جریمه مشمولان غایب در سال 97 تا آخر فروردین‌ از سوی ستادکل نیروهای مسلح به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ابلاغ خواهد شد.

سردار موسی کمالی در خصوص آخرین وضعیت ثبت‌نام جریمه مشمولان غایب سربازی در سال 97 گفت: در خصوص شیوه پرداخت جریمه غیبت سربازی اعلام کرد: کماکان دو روش نقدی و اقساطی برای پرداخت جریمه قابل اجراست؛ در روش اول، فرد می‌تواند جریمه را به صورت نقدی پرداخت کرده و تقاضای کارت معافیت کند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح به روش دوم اشاره و تصریح کرد: پرداخت اقساطی جریمه مشمولان غایب نیز در دستورکار است؛ در این روش باید مبلغ جریمه تا پایان سال 97 تسویه شود و به طور معمول بعد از پرداخت یک‌سوم مبلغ جریمه، مشمول غایب می‌تواند تقاضای صدور کارت معافیت کند.

سردار کمالی با تأکید بر این مطلب که مبلغ جریمه غیبت سربازی در سال 97 همانند مبلغ جریمه در سال 96 است، گفت: آنهایی که سال گذشته واجد شرایط بوده و اقدام نکردند، امسال بر مبلغ جریمه‌شان 10 درصد افزوده می‌شود.

این مقام ارشد ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: افراد متأهل از 5 درصد تخفیف برخوردارند؛ همچنین به ازای هر فرزند نیز 5 درصد تخفیف جریمه اختصاص می‌یابد.