آیت الله امامی کاشانی:

آثار اقتصاد مقاومتی باید در سفره‌ها بیاید

امام جمعه موقت تهران راز رسیدن به مقام انسان کامل را تبدیل شدن انسان به مجرای اسامی خدا خواند و گفت: اگر انسان مظهر صفات خدا شد و همه ارزش ها و زیبایی ها در او تجلی کرد آن وقت انسان معصوم که انسان کامل است آیینه همه این اسما حسنا است.
آیت الله محمد امامی کاشانی ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه تهران در خصوص ویژگی های انسان کامل گفت: این نوع انسان آیینه تمام نمای خداست و صفات مختلفی را که خدا دارد ،‌ در او ظهور می کند.

به گزارش نویدتهران وبه نقل ازمیزان،امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه صفات خدا مفاهیم ذهنی نیست، اظهار داشت: این صفات مفاهیمی حقیقی و علمی است که در همه عالم تحقق دارد و این تحقق در هر جا به اندازه خودش است .

وی با اشاره به اینکه انسانهایی هستند که اصلا به سوی خدا قدم برنمی دارند، خاطر نشان کرد: اما انسانهایی هستند که در راستای رسیدن به خدا گامهای بلندی بر می دارند و با عظمت و توجه قدم بر می دارند.

آیت الله امامی کاشانی راز عزم انسانها برای گام برداشتن به سوی خدا را رسیدن انسان به مجرای اسامی خدا خواند و گفت: اگر انسان مجرای اسمای خدا شد و صفات خدا در او تجلی کرد او مظهر عقل کلی و همه ارزش ها،‌جمالات،‌زیبایی ها ، حکمت و رحمت مطلق می شود.

وی تصریح کرد: در این شرایط انسان معصوم که انسانی کامل است آیینه همه این اسماء حسنی است و انسانهای دیگر کمتر از این ویژگی ها برخوردارند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تاکید بر اینکه ما به فرهنگ انقلاب اسلامی افتخار می کنیم، اظهار داشت: این فرهنگی است که موجب به پاخواستن مردم یمن و فلسطین در برابر حکام ظالم شده است ،‌ و حکامی که با صهیونیست‌ها هستند، آدم نیستند.

وی با اشاره به نزدیک شدن عید نوروز گفت: باید به فقرا کمک کنیم و پولهایمان را در شهوات خرج نکنیم.

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه باید به فکر جوان هایی باشیم که می خواهند ازدواج کنند، اظهار داشت: باید برای آنها کار ایجاد کنیم و اگر هم آنها برای تهیه وسایل زندگی خود، نظیر یخچال و یا هر آنچه که برای زندگیشان ضروری است، مشکل دارند، در این زمینه باید به آنها کمک کنیم.

وی تصریح کرد: باید این توفیق را از خدا بخواهیم که از این طریق به ما دنیا و آخرت را بدهد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به اجلاسیه اخیر خبرگان رهبری بیان داشت: خبرگان وظیفه مهمی دارد، که آن کشف ولی امر مسلمین است.

وی با اشاره به دوران شهادت امام حسن عسکری اظهار داشت: در این دوره حضرت مهدی (عج) در سن 5 سالگی به مقام امامت رسیدند و 4 نائب خاص داشتند که 69 سال از طرف امام زمان نیابت داشتند و هر کس با امام زمان کار داشت به این 4 نفر مراجعه می کرد.

وی افزود: پس از پایان این دوران و قطع ارتباط این 4 نائب خاص با امام زمان دوران غیبت کبری آغاز می شود.

وی تصریح کرد: در دوران غیبت کبری نائب امام زمان‌ (عج)، نائب عام است و مجلس خبرگان نائب عام را کشف می کند و آن فرد باید آن فرهنگ اصیل اسلام را احیا کند.

امام جمعه موقت تهران دغدغه داشتن، در برابر مشکلات مردم، فرهنگ جامعه ، اشتغال جوانان و مسئله اقتصاد را از ویژگی های نائب عام برشمرد و بیان کرد: در دیدار اخیر نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب، ایشان هم تاکید کردند: که مردم آثار تحولات اقتصادی را باید در سفره هایشان ببینند و شاهد رونق زندگیشان باشند.

وی در پایان با اشاره به اینکه آثار اقتصاد مقاومتی باید در سفره‌ها بیاید و عینیت داشته باشد و به برنامه‌های درازمدت قناعت نشود، خاطر نشان کرد: همه این مسائل را کسی باید رهبری کند که لیاقت آن را داشته باشد.