با تلاش آتش نشانان؛

آتش سوزی برج 22 طبقه مسکونی در غرب تهران مهار شد

آتش نشانان از گسترش آتش سوزی در یک برج 22 طبقه مسکونی در حوالی دریاچه چیتگر در غرب تهران جلوگیری کرده و ساکنان آن را از میان دود و آتش نجات دادند.
به گزارش نویدتهران، در اولین ساعات بامداد امروز خبر آتش گرفتن یك مجتمع مسكونی بنام برج پامچال درمیدان دریاچه شهرک چیتگر ازسوی ساکنان آن در تماس با سامانه 125 اطلاع داده و از آتش نشانی كمك خواسته شد.
با اعلام خبر وقوع این آتش سوزی گسترده به ستادفرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان 7 ایستگاه این سازمان از منطقه غرب تهران به همراه چندین دستگاه نردبان و نیزتانکر آب وخودروهای دستگاه تنفسی، تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند.
حسین حسین بیگی مدیر منطقه یک عملیات سازمان آتش نشانی تهران که درهمان لحظات اولیه به اتفاق نیروهای آتش نشانی درمحل حادثه حضور یافته و مستقیما عملیات را فرماندهی می کرد، گفت: محل آتش سوزی برج 22 طبقه مسکونی بود که ظاهرا فقط 40 خانواده در آن ساکن بودند و بقیه واحدهای آن هنوز خالی از سکنه بود.
وی با اعلام این که آتش سوزی از بالکن یکی از واحدهای مسکونی درطبقه اول این برج مسکونی آغاز شده بود، افزود: آتش به نمای ساختمان که از نوع کامپوزیت بود سرایت کرد و از طریق نمای بیرونی و به عرض 3 تا 5 متر تا طبقه بیست و دوم و بالاترین طبقه این برج گسترش پیدا کرد.
حسین بیگی ادامه داد: شعله های آتش نمای غربی و نیزبخشی از نمای شمالی این ساختمان و تعدادی از بالکن واحدهای مسکونی در طبقات بالایی را فرا گرفته و همچنین دود بسیار غلیظ به همه طبقات و تعدادی از واحدهای مسکونی این مجتمع نفوذ کرده بود که به علت وسعت زیاد مجتمع هر لحظه احتمال می رفت آتش به سرعت گسترش یابد.
وی گفت: آتش نشانان بلافاصله مانع از نفوذ آتش به داخل ساختمان شدند و همزمان با عملیات خاموش کردن آتش سوزی، برای یافتن افراد گرفتار شده درطبقات مشغول جستجو شدند.
مدیر عملیات منطقه یک آتش نشانی تهران با اشاره به این که اغلب ساکنان در همان زمان نخستین حادثه از داخل ساختمان خارج شده بودند، افزود: بیش از 30 نفر از ساکنان ین برج مسکونی با کمک آتش نشانان به سلامت از ساختمان به بیرون منتقل شدند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه به رغم گسترده بودن آتش سوزی، این حادثه مصدوم نداشت و فقط یک زن دچار دودزدگی شده بود که توسط آتش نشانان تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل شد.
حسین بیگی همچنین تصریح کرد: در جریان این آتش سوزی سه نفر از ساکنان نیز دچار آسیب دیدگی سطحی شدند که در محل توسط عوامل اورژانس مداوا شدند.
وی اضافه کرد: این آتش سوزی با تلاش آتش نشانان خیلی زود مهار و کاملا خاموش شد ولی عملیات لکه گیری کامل آن تا روشنایی هوا ادامه داشت و سرانجام این عملیات در ساعت 05:40 دقیقه بامداد امروز به پایان رسید.
مدیر عملیات منطقه یک آتش نشانی در مورد علت بروز آتش سوزی نیز اظهار داشت: علت وقوع این حادثه و همچنین میزان خسارت وارده در حال حاضر توسط گروهی از کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی است.