قائم‌مقام وزیر نیرو:

آتش‌سوزی ساختمان برق حرارتی در بخش اسناد راکد بوده است/ آب و برق منطقه برقرار است

به گزارش نویدتهران،قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: در آتش‌سوزی ساختمان برق حرارتی قسمتی از اسناد راکد دچار حریق شده و تمامی اسناد مهم و طبقه‌بندی شده روز گذشته از محل تخلیه شده است.
ستار محمودی با بیان اینکه طبقه منفی ۴ ساختمان شرکت تولید برق حرارتی مربوط به بایگانی اسناد راکد بوده است، اظهار داشت: تمامی اسناد طبقه‌بندی شده و مهم این ساختمان دارای نسخه پشتیبان است و روز گذشته با وقوع حریق، تمامی سرورها و اسناد طبقه‌بندی شده قبل از گسترش آتش از ساختمان خارج شده است.
وی با تاکید بر اینکه از نظر اسناد و مدارک هیچ نگرانی وجود ندارد، ادامه داد: ساختمان از جهات مختلف تحت کنترل است و به موقع تخلیه شده است و تمامی اسناد و پرونده‌ها به ساختمان‌های دیگر منتقل شده است.
محمودی با اشاره به فعالیت گروه‌های آتش‌نشان برای اطفای حریق گفت: آتش‌نشانان به شدت درگیر کنترل حرارت و دود ساختمان هستند و مقداری کاهش حرارت نیز ایجاد شده است.
قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: آب و برق منطقه کاملا برقرار است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران پدافند غیرعامل وزارت نیرو:آتش سوزی هیچگونه صدمات جانی و انسانی نداشته است/ اعلام علت آتش‌سوزی توسط سازمان آتش‌نشانی
مدیرکل دفتر مدیریت بحران پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: خوشبختانه آتش سوزی ساختمان شرکت تولید برق حرارتی هیچگونه صدمات جانی و انسانی نداشته است.
میثم جعفرزاده با بیان این مطلب اظهار داشت: از ساعت ۱۰:۳۰ روز گذشته و از دقایق اولیه که آتش شعله‌ور شد، تیم‌های آتش‌نشانی در محل حضور دارند.
وی ادامه داد: احتمالات زیادی در مورد علت آتش‌سوزی وجود دارد، ولی علت اصلی این حریق را باید کارشناسان شرکت آتش‌نشانی اعلام کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران پدافند غیرعامل وزارت نیرو ادامه داد: سامانه اتوماتیک اطفای حریق در ساعت‌های اولیه عمل کرده، ولی به دلیل وسعت بایگانی، آتش گسترش یافته و امکان دسترسی به کانون حریق ممکن نبود.
وی افزود: طبق اعلام سازمان آتش‌نشانی، تلاش گروه اطفای حریق بر کاهش دمای ساختمان و بعد از آن نفوذ به داخل ساختمان است.
جعفرزاده در پایان گفت: خوشبختانه آتش سوزی ساختممان شرکت تولید برق حرارتی هیچگونه صدمات جانی و انسانی نداشته است و فقط دو مورد مصدومیت سطحی داشتیم که به صورت سرپایی درمان شد.

سخنگوي سازمان آتش نشاني :بخش زیادی از آتش مهار شده است/ تلاش می‌کنیم با کمترین خسارت جانی حادثه مهار شود / دود غلیظ داخل ساختمان سرعت عملیات را کند کرده است
سخنگوی سازمان آتشنشانی گفت: بخش زیادی از آتش مهار شده است ولی عملیات همچنان ادامه دارد.
سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: ساعت ۱۰:۰۶دقیقه صبح دیروز (دوشنبه) به ما اطلاع دادند که آتش سوزی در ساختمان برق حرارتی در خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ولیعصر به وقوع پیوسته و کابین آسانسور دچار حریق شده است، بلافاصله به محل اعزام شدیم.
وی ادامه داد: پس از رسیدن به محل وقوع آتش سوزی مشاهده شد که حریق در محل بایگانی پرونده‌ها در طبق منفی چهار به وسعت ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر روی داده و با توجه به وسعت محل و انباشت کاغذ و مواد آتش گیرنده و ورودی‌های مختلف، مهار آتش سوزی به سختی انجام شد.
ملکی افزود: حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر از کارکنان و ارباب رجوع را در همان دقایق اولیه از داخل ساختمان خارج کردیم و به هیچ یک آسیبی وارد نشد، فقط آتش نشان‌هایی که دچار دود گرفتگی شده بودند به مراکز درمانی جهت مداوا اعزام شدند.
وی در بیان علت وقوع حادثه گفت: الان به صراحت نمی‌توان علت آتش سوزی را مشخص کرد و پس از اطفای کامل حریق، کارشناسان بررسی و نتیجه قطعی را اعلام خواهند کرد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: با نصب فن‌های بزرگی در ساختمان تلاش داریم تا دود حاصل از آتش سوزی را از ساختمان خارج کنیم، ولی به دلیل بالا بودن درجه حرارت هنوز قادر نیستیم به نقاط مرکزی در طبقه منفی ۴ که آتش سوزی از آنجا آغاز شده است نفوذ کنیم.
سید جلال ملکی ادامه داد: در زمان حاضر به دلیل رعایت ایمنی، ساختمان‌های اطراف وقوع حادثه کاملاً از سکنه خالی شده‌اند و عملیات اطفای حریق همچنان ادامه دارد و تلاش می‌کنیم با کاهش حرارت داخل ساختمان به عمق حادثه نفوذ کنیم.
وی گفت: به دلیل وجود دود غلیظ قادر نیستیم در ساختمان مانور زیادی انجام دهیم ولی بطور کلی بخش زیادی از آتش مهار شده و تلاش می‌کنیم این حادثه با کمترین خسارت جانی و مصدومیت ختم بخیر شود.