مدیرکل تعزیرات استان تهران:

۴هزار پرونده شکایت در حوزه واردات خودرو درحال بررسی است

به گزارش نویدتهران،مدیرکل تعزیرات استان تهران با اشاره به بررسی مشکلات واردکنندگان در جلسه ای مشترک با این شرکت ها، گفت: قریب ۴ هزار پرونده خودرویی در حال رسیدگی است و اگر جلوی کار گرفته نشود، این میزان پرونده افزوده می شود.

محمدعلی اسفنانی در پاسخ به رادیو گفت وگو مبنی بر چگونگی ترخیص ۱۳هزار خودروی دپو شده از گمرک گفت: حجم قابل توجهی از شکایات مردم به تعزیرات واصل شد که خودروی خود را ثبت نام کرده ولی قادر به دریافت آن نبوده اند. شرکت ها نیز ادعا می کردند ثبت سفارش شده اما خودروها در گمرک مانده است.
وی در ادامه از تصمیم به موقع دولت برای ترخیص خودروها سخن گفت :خودرو در گمرگ آسیب می بیند و شاید برخی قطعات نیازمند تعویض باشد یا اگر در زمان طولانی در گمرک بماند برخی قطعات مانند باطری دچار فساد می شود و مهم تر از همه تعهدی است که به خریداران داده اند ولی قابل انجام نیست.
اسفنانی اظهار داشت: بنده نمی توانم ادعا کنم آن هایی که در صنعت خودرو هستند موجب ممنوعیت ثبت سفارش شدند تا این مسئله حربه ای شود که به افزایش قیمت سرایت کند و این مسئله به هیچ عنوان برای من قابل قبول نیست.
مدیرکل تعزیرات استان تهران با اشاره به جلسه روز گذشته با ۴۰ شرکت وارد کننده خودرو گفت: در این نشست مشکلات این شرکت ها را بررسی کردیم؛ قریب ۴ هزار پرونده خودرویی در حال رسیدگی است و اگر جلوی کار گرفته نشود، این میزان پرونده افزوده می شود.
اسفنانی افزود: عده ای مدعی بودند خودرو را در کشور های همسایه خریدند؛ خودرو در انبار آن هاست ولی از زمانیکه واردات ممنوع شده اجازه ترخیص ندارند؛ در حالیکه در آن کشور پول خودرو پرداخت شده و حتی هزینه انبار داری را نیز می پردازند.
وی با بیان این مطلب افزود: بعید است دولت برای اینکه چند شرکت واردکننده را تقویت مالی کند، چنین تصمیمی علیه مردم بگیرد.