دکترصادق نجفي خبرداد:

برگزاری بزرگترین نمایشگاه واحدهای تولیدی همزمان با روز حمايت از صنايع كوچك

به گزارش نویدتهران،مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در آيين تجليل از صنعتگران برتر استان گيلان به مناسبت گراميداشت روز صنعت،معدن وتجارت از برگزاری بزرگترین نمایشگاه واحدهای تولیدی در ۲۱ مردادماه سال جاری، روز حمايت از صنايع كوچك خبر داد.

دراین آیین که باحضوراستاندار گيلان وجمعی از صاحبان صنایع استان گیلان برگزار شد؛ صادق نجفي معاون وزیر صنعت معدن و تجارت طی سخنانی گفت: دراین شرایط حساس کشورودراین برهه از زمان همانند مردم بزرگ ایران به خصوص مردم قهرمان گیلان در برابر این هجمه های اقتصادی بایستیم.

معاون وزير صنعت،معدن وتجارت افزود:خواسته دشمن فلج کردن اقتصاد کشور است .

نجفی ادامه داد:اقتصاد مردمی شدن ثمره انقلاب ما است و امروز در کشور ۸۴ هزار واحد صنعتی داریم و امروز همه مسولان وظیفه دارند که لحظه ای مشکلات اقتصادی واحدهای اقتصادی را رصد کنند.

وی با بیان اینکه باید خیلی از مشکلات استانها درهمان استان برطرف شود تاکید کرد:از رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت می خواهم که در کنار استاندار گیلان موانع واحد های اقتصادی این استان را رفع کند.

نجفی با اعلام اینکه امروز مانند روزهای دوران دفاع مقدس باید درمقابل دشمن بابستیم یادآور شد:اگر بانکها در راستای تسهیلات واحد های اقتصادی تولیدی بهانه بتراشند خیانت به نظام و ملت کرده اند.

وی با اشاره به استراتژیهای دقیق مسولان در راستای حمایت از واحدهای تولیدی گفت:باید شرایطی ایجاد کنیم که صنایع و واحدهای تولیدی هیچ موانعی نداشته باشند.

دکتر نجفی با بیان اینکه کشورهای همسایه بستر مناسبی در راستای صادرات کشور ایران هستند تاکید کرد:باید سرانه صادرات ما افزایش باید .

وی بکارگیری جوانان را در راستای حمایت از واحد های تولیدی را امری مهم دانست وگفت:باید بافراهم کردن بستر مناسب در راستای بکار گیری سرمایه های انسانی از وجود جوانان خوش ذوق کشور استفاده کنیم.

معاون وزیر صنعت معدن وتجارت با اعلام اینکه دولت سناریوهای متفاوتی در راستای گذرازوضعیت فعلی در کشور دارد، ادامه داد:بامدیریت فعلی وضعیت کشور و کنترل بازار ارز و رفع موانع تهیه مواد اولیه می توان مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف کرد.

نجفی با اشاره به اینکه همه ما خادم وسرباز تولید کننده گان هستیم گفت:این پرستیژ هایی که از سوی بعضی ها رخ می دهد را کنار گذاشته وفقط به فکر خدمت به تولیدکنند گان باشیم.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در دیدار با مسولان (اگر من به جای شما باشم یقه خودم را پاره می کنم)گفت :مسولان ما در این شرایط باید با این روحیه حرکت کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران همچنین از برگزاری بزرگترین نمایشگاه واحدهای تولیدی در ۲۱ مردادماه سال جاری در کشور خبر داد.