سرلشکر صفوی:

یکی از ریشه های نا امنی در منطقه سعودی ها هستند

به گزارش نویدتهران، آمریکا و وابستگان آنها در منطقه جنایت های خودر را در عراق ، سوریه ، یمن و بحرین رو پوشانی می کنند و می خواهند از خود چهره انسانی بسازند ، در حالیکه اگر ایران نبود امنیت سوریه و عراق حاصل نمی شد و این ایران است که مردم سوریه و عراق را به آرامش و امنیت رسانده است و کشورهایی مانند سعودی که نوکر آمریکا هستند و در انواع نا امنی از اول انقلاب تا کنون دست داشته اند و یکی از ریشه های نا امنی بغیر از آمریکا و صهیونیست ها ، نوکران آمریکا در این منطقه و بطور خاص سعودی ها هستند .

سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در نشست های تخصصی که به همت مجتمع مذهبی فرهنگی ائمه اطهار ( علیه اسلام ) برگزار گردید با موضوع تخصصی رسانه و امنیت به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت:
وا قعیتی است که مفهوم قدرت در قرن حاضر از مفاهیم سنتی قدرت خارج شده است و هم اکنون در تکوین ، ساخت و بروز و ظهور ابعاد جدید قدرت ، قدرت رسانه ای بعنوان بزرگترین و یا یکی از بزرگترین قدرتها مطرح است ، چرا که رسانه بر افکار یکایک مردم جهان تاثیر گذار است.
وی افزود:
ادراک ، ذهنیت و برداشت و افکار عمومی نسبت به موضوعات منطقه ای ، بین المللی و ملی عمدتا وابسته به قرائت و روایتی است که رسانه ها از آن موضوع به افکار عمومی مردم القاء می کنند و رسانه ها در این صحنه نبرد روایت ها و قرائت هایی را باز نمایی می کنند و با تکنیک های مختلف همچون برجسته سازی ، مشروعیت زدایی و یا مشروعیت بخشی می توانند اذهان مردم را به دلخواه صاحبان رسانه ها ، خصوصا رسانه های امپریالیسم خبری شکل دهند.
سرلشکر صفوی ادامه داد:
کاری که رسانه ها در یک زمان کوتاه با هزینه کم می توانند انجام دهند نهادهای فرهنگی ما در یک مدت زمان طولانی و با هزینه بالا انجام می دهند.
این استاد جغرافیای سیاسی اضافه کرد:
با نگاه واقع بینانه به نقش آفرینی رسانه های جهانی ، این موضوع قابل فهم است که رسانه ها بیش از آنکه به رسالت آگاهی بخشی و شفافیت سازی جریان قدرت و ثروت و تسهیل جریان آزاد اطلاعات بپردازند ، عمدتا به ابزار نظام سلطه برای تسلط فرهنگی و یا فروش کالا های اقتصادی و برای تسلط بر ملت ها خصوصا ملت های مستضعف تبدیل شده اند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به فریبکاری سلطه رسانه ای و خبری قدرت های جهانی و تاثیر آن بر امنیت گفت:
فریبکاری سلطه رسانه ای و خبری قدرت های جهانی چالش های جدی را در بعد امنیت بین المللی و امنیت ملی کشورهای بوجود آورده است .
وی در ادامه با اشاره به القاء پیام رسانه های غربی علیه محور مقاومت گفت:
پس از گذشت 80 ماه دولت و ملت سوریه و محور مقاومت بساط بیش از 90 هزار تروریست که با پول سعودی ها و پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا و با حمایت برخی از کشورهای منطقه به نا امنی در سوریه پرداخته بودند را جمع کرد و تروریست ها و پشتیبانان آنها شکست خوردند و اگر آمریکا می توانست تاکنون دولت سوریه را ساقط کرده بود ، پس از این پیروزیها و در زمان حاضر و بطور مشخص علیه محور مقاومت و کشورهای سوریه و عراق و یمن رسانه های غربی به چند موضوع خاص تمرکز کرده بودند و بدنبال القاء بی اهمیتی پیروزی های اخیر محور مقاومت بوده اند و از طرف دیگر بدنبال مصادره این پیروزیها به نفع ائتلاف خود و بزرگ جلوه دادن عملکرد خود بودند.
وی افزود:
آمریکا و وابستگان آنها در منطقه جنایت های خودر را در عراق ، سوریه ، یمن و بحرین رو پوشانی می کنند و می خواهند از خود چهره انسانی بسازند ، در حالیکه اگر ایران نبود امنیت سوریه و عراق حاصل نمی شد و این ایران است که مردم سوریه و عراق را به آرامش و امنیت رسانده است و کشورهایی مانند سعودی که نوکر آمریکا هستند و در انواع نا امنی از اول انقلاب تا کنون دست داشته اند و یکی از ریشه های نا امنی بغیر از آمریکا و صهیونیست ها ، نوکران آمریکا در این منطقه و بطور خاص سعودی ها هستند .
وی با اشاره به بحران یمن تحلیل کرد:
پیش بینی می کنیم که یمنی ها هم بر سعودی ها و اماراتی ها غلبه خواهند کرد و ان شاء الله پیروزیهای بزرگی همچون پیروزی در عراق و سوریه به دست مستضعفین یمنی حاصل خواهد شد.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به رسالت جهانی رسانه ها ی داخلی در زمان حاضر گفت:
امیدوار هستیم در این شرایطی که قدرت نفوذ سیاسی و فرهنگی و راهبردی ایران و وزن برتر ژئوپلیتیکی ایران در منطقه افزایش پیدا می کند رسانه های ما بتوانند به تمام جهان این پیام را که ایران بدنبال امنیت نه تنها در منطقه غرب آسیا بلکه برای جهان است منتشر کنند.
وی در بعد امنیت و تا ثیر رسانه برا آن گفت:
امنیت ابعاد بسیار مختلف و گسترده و جامعی دارد مانند امنیت ذهنی که رسانه های می توانند در ایجاد امنیت ذهنی و عمومی مردم نقش بسزایی داشته باشند .