گزارش استاندار از آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی صبح امروز در گفت و گوی مستقیم با بخش خبری شبکه یک سیما و نیز رادیوی شبکه استانی، آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده و آمار مصدومان و جان باختگان این حادثه را اعلام کرد.
به گزارش نویدتهران،، محمدرضا صالحی گفت: در اثر این حادثه ۴۰۰ مصدوم و ۲ فوتی داشتیم و به حدود ۲۰ روستا آسیب و خساراتی به ابنیه وارد شد.
وی افزود: به دلیل این که تمام منازل روستاییان را بیمه کرده ایم، مشکلی بابت پرداخت خسارت نخواهیم داشت و فقط از مردم عزیز این مناطق انتظار داریم که با توجه به توزیع اقلام امدادی و مواد ضروری بین خسارت دیدگان، همانند همیشه با روحیه ایثارگری خود نیروهای امدادی را در توزیع مناسب این اقلام یاری برسانند. وی ادامه داد: تاکنون ۵۰۰ تخته چادر و پتو بین آسیب دیدگان توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: گاز ۱۱ روستا دیشب به دلیل نشت گاز قطع شد که اکنون یکی از آن ها وصل شده و بقیه هم درحال انجام است و مشکل قطع برق هم نداریم و از ۲ روستایی که شبکه آب آن ها خسارت دیده بود، مشکل یکی از آن ها برطرف شد و دومی هم درحال حل مشکل است. صتلحی با اشاره به اعزام ۳۷ تیم امداد و نجات به مناطق یادشده خاطرنشان کرد: تیم هایی از گلستان و خراسان رضوی نیز برای کمک های لازم در استان حاضر شده اند.
مرکز زمین لرزه ۵ و ۷دهم ریشتری شب گذشته که در بجنورد و مانه و سپلقان احساس شد، حوالی شهر پیش قلعه بود. از شب گذشته تاکنون شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ۲ بار تشکیل جلسه داده و ستادهای بحران شهرستان ها نیز اوضاع را رصد و مدیریت می کنند.