بهرام قاسمی:

گردهمایی سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هفته آینده در تهران برگزار می شود

به گزارش نویدتهران،سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر اظهار داشت: نخستین سمینار سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت دوازدهم، هفته آینده پس از دیدار وزیر و مدیران وزارت امور خارجه و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با مقام معظم رهبری و حضور در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و با سخنرانی رییس محترم جمهوری آغاز به کار می کند. همچنین روسای قوای مقننه و قضاییه نیز با حضور در این گردهمایی سخنرانی خواهند کرد.

قاسمی افزود: معاون اول رئیس جمهور، و برخی از وزرا و ديگر مقامات اقتصادی نيز از جمله مهمانان و سخنرانان اين گردهمايی تخصصی خواهند بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: بررسی آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در قبال این تحولات در چارچوب ” گسترش هدفمند ديپلماسی و ارتباطات خارجی ” از محورهای اصلی نشست های سمینار است. علاوه بر كار گروه های طراحی شده برای انجام نشست های تخصصی و موضوعی، در تعدادی از جلسات اين سمينار چند تن از وزرا و ديگر مقامات كشور حضور یافته و ضمن ايراد سخنرانی پيرامون موضوعات مهم منطقه ای و ديگر مباحث تخصصی تعيین شده برای اين گردهمايی سراسری به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان اضافه کرد: با توجه به اهمیت دیپلماسی اقتصادی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و با مد نظر قرار دادن شرایط جدید کشور و تحولات جهانی و لزوم توجه بیش از پیش به مباحث اقتصادی، بخش عمده ای از نشست ها، تبادل نظرها و دیدارهای این سمینار در مقایسه با سمینارهای گذشته به موضوعات اقتصادی و نحوه تعامل سفارتخانه های ايران با بخش های خصوصی و دولتی كشور متوقف فيه و برقراری ارتباط با همتایان داخلی آنها به منظور مواجهه با شرایط جدید اختصاص خواهد یافت.