آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌‌های نماز جمعه تهران:

گران‌فروشی و نپرداختن مالیات «ظلم» است

به گزارش نویدتهران، خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اگر حکومت کالایی را برای مردم تهیه کند و آن را در اختیار زیرمجموعه خود برای توزیع قرار دهد اما آن زیرمجموعه آن کالا را به صورت آزاد بفروشد، این بغی و ظلم است.
آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به دو نوع معرفت «جمالیه» و «جلالیه»، گفت: معرفت جلالیه برای احترام به حجت خدا بر روی زمین است و معرفت جمالیه یعنی جمال حجت خدا و کانون عدالت بودن حجت خدا را بشناسیم.

وی با تاکید بر اینکه شناخت حجت خدا به معنای احترام او به حقوق ملت ها، ارزش‌های اجتماعی و مردم است، اظهار داشت: اگر حکومت کالایی را برای مردم تهیه کند و آن را در اختیار زیرمجموعه خود برای توزیع قرار دهد اما آن زیرمجموعه آن کالا را به صورت آزاد بفروشد، این بغی و ظلم است

آیت‌الله امامی‌کاشانی همچنین پرداخت نکردن مالیات را از مصادیق ظلم عنوان کرد و ادامه داد: در حالی که مردمی در این کشور هستند که برای اجاره یک اتاق معطلند، اگر کسی پولی را که باید مالیات به دولت بدهد تا دولت هم آن را به دست مردم برساند، پرداخت نکند این ظلم و بغی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: دولت و مجلس برای مسئله مالیات باید فکر اساسی کنند تا جلوی رانت خواری گرفته شود. خمس و زکات نیز از اهمیت برخوردار است و یک پنجم پولی که در اختیار شخصی است متعلق به امام زمان است و اگر در جیبش بگذارد، حرام است.

آیت‌الله امامی‌کاشانی همچنین در خطبه‌های دوم نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: اگر قیام امام نبود، نظام شاهنشاهی به مراتب بدتر و کثیف‌تر از حکومت آل سعود بود و از نظر حقارت و عقب افتادگی و کوچکی در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی، نظام شاهنشاهی از آن نظام آلوده سعودی هم بدتر بود.

وی اظهار داشت: امام (ره) توانست حرکتی ایجاد کند که مانند سایر حرکت‌ها و قیام‌های در دنیا نباشد، بلکه انقلابی برای زمینه سازی انقلاب حضرت مهدی (عج) باشد. اگر این حرکت به همین صورت ادامه یابد می‌تواند دشمن را به زانو در بیاورد و بحمدالله درآورده است، امروز آمریکا با همه جنایاتی که مرتکب می‌شود، شکست خورده و زبون شده است و این عظمتی است که در سایه رهبری کشور، ولایت فقیه که همان ولایت امام است به وقوع پیوسته است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: باید همه با هم باشیم و با یک هدف حرکت کنیم و در روز‌های آینده که راهپیمایی ۲۲ بهمن است، انشالله با حضور گسترده ملت با همه مکتب‌ها، سلیقه و روش‌ها دشمن بیش از پیش را مایوس خواهند کرد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی در پایان گفت: امروز دشمنان اسلام و در راس آن‌ها رژیم جانی صهیونیستی، دولت پست آمریکای جنایتکار و پول و ثروت مردم بیچاره عربستان که به دست یک حاکم زبون و ذلیل و آلوده افتاده است، وضع را به این صورت پیش می‌برند. بحمدالله این مثلث شوم دارند در چاه لجن‌هایی که ایجاد کرده اند دست و پا می‌زنند و امید است که خداوند ذلت شان را بیش از پیش کند.