فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ خبر داد؛

گام بسیج برای حل آسیب های اجتماعی درمحلات آسیب دیده تهران

به گزارش نویدتهران، فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ از آغاز اقدامات بسیج در حوزه حل آسیبهای اجتماعی در ۶ محله آسیب دیده تهران خبر داد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در حاشیه برگزاری بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری بسیج اصالتا برای رفع تهدیدها متولد شد هنگامی که مردم ما در معرض تهدید بودند امام راحل با نگاه الهام بخش بسیج را تاسیس کردند و از همان زمان هر روز شاهد کاهش تهدیدها بودیم در حقیقت بسیج تجربه بسیار خوبی در رفع مشکلات و تهدیدها در همه عرصه ها است.

وی ادامه داد: بسیج در همه عرصه ها از جمله نظامی، فرهنگی، سلامت و … نسبت به رفع مشکلات و تهدیدها گام برداشته و اساسا ظرفیتی مردمی بسیجی یعنی کل مردم که قدرت بسیج کنندگی بسیج مردم را در جامعه به حرکت در می آورد ودر موضوعات مختلف اعلام آمادگی کرده ایم.

وی افزود: برخی از این موضوعات نیازمند طرح و اندیشه های جدید هستند ما نیز هیات های اندیشه ورز تخصصی در بسیج داریم که براساس آنها پیشتر اعلام کرده ایم برای این موضوع راه حل داریم و کارهایی هم در گذشته انجام شده است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ تاکید کرد: البته موضوعاتی همچون آلودگی هوا و رفع ترافیک زمانبر است در بسیج متخصصین خوبی داریم که می تواند در این مسیر کمک کنند، لذا اعلام آمادگی کردیم که می توانیم تمام عیار حضور پیدا کنیم قطعا این معضل قابل حل است. بسیج فرزند انقلاب است، هیچ مشکلی وجود ندارد مگر راه حل منطقی برای آن وجود داشته باشد، اما رسیدن به این راه حل باید با اراده و همت همراه شود.

سردار حسن زاده در خصوص نقش بسیج در حل آسیب‌های اجتماعی گفت: متاسفانه ما در تهران بزرگ چند محله آسیب دیده داریم، البته در گذشته توسط دستگاه‌های مختلف اقدامات خوبی انجام شده بسیج هم برگرفته از تجربه اقدامات گذشته اخیرا قرارگاهی تشکیل داده برای ۶ محله آسیب دیده، در حقیقت شورایی برای شش محله آسیب دیده تشکیل شده تا با برنامه منسجم که تمام ظرفیت‌ها در آن به کار گرفته شده و از ظرفیت‌های گروه های جهادی بهره گرفته شده معطوف به این ۶ محله اقداماتی صورت بگیرد. از ۵ آذر اولین عملیات مشترک وهماهنگ در تمام عرصه ها در محله هرندی کلید خواهد خورد.