معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی خبر داد؛

کمک ۲۰ میلیاردی آستان قدس به زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب برای خرید لوازم خانگی ایرانی

به گزارش نویدتهران،معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از اعطای کمک هزینه خرید ۲۰ میلیارد ریالی آستان قدس رضوی به زلزله زدگان محروم سرپل ذهاب برای خرید لوازم خانگی ایرانی خبر داد.
مصطفی خاکسار قهرودی اظهار کرد: در ادامه مساعدت‌های معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی به زلزله زدگان استان کرمانشاه همزمان با میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) ۱۰۰ بسته کمک هزینه خرید لوازم خانگی به زلزله‌زدگان محروم سرپل ذهاب با اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال اهدا شد.
وی با بیان اینکه در این طرح به هر خانواده ۲۰۰ میلیون ریال حواله خرید لوازم منزل اهدا شد، تصریح کرد: بر اساس این طرح خانوارها مي‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های منتخب و بر اساس سليقه خود اجناس مورد نيازشان را از ميان کالاهای ايراني خريداري کنند تا ضمن کمک به محرومان از تولید داخلی به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی نیز حمایت شده باشد.
وی عنوان کرد: آستان قدس رضوي از طريق دفتر استانی خود در کرمانشاه، محرومانی را که در زلزله سال گذشته این استان دچار آسیب بیشتری شدند، شناسایی و تلاش کرده در قالب این طرح به میزان وسع و توان خود شرایط رفع محرومیت را تا حدودی برای آن‌ها فراهم آورد.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با اشاره به برخی اقدامات دیگر این معاونت در کمک به زلزله‌زدگان محروم کرمانشاه در سال ۹۷، عنوان کرد: در سال جاری مبلغ ۴ میلیارد ریال برای تجهیز واحدهای مسکونی زلزله زدگان معلول، بی‌سرپرست و محروم استان کرمانشاه حسب دستور تولیت آستان قدس رضوی اختصاص یافت.
خاکسار گفت: همچنین به منظور خدمت‌رسانی به ۲۰۰ خانواده محروم در شهر سرپل ذهاب در قالب کمک هزینه خرید مصالح ساختمانی جهت مساعدت در ساخت منازل زلزله‌زده، تفاهم نامه‌ای میان معاونت امداد مستضعفان و شرکت بتن و ماشین قدس رضوی به امضا رسید که مطابق آن معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی مبلغ ۵۰ میلیارد ریال به ساخت منازل محرومان زلزله زده کمک کرد.