سخنگوی سپاه:

کمک به زلزله زدگان پدیده ای جدید از نمایش انسجام ملی بود

به گزارش نویدتهران،سردار رمضان شریف با بیان اینکه کمک به زلزله زدگان غرب کشور پدیده ای جدید از نمایش انسجام ملی به شمار می رود، گفت: این پدیده در زمره سرمایه ملی می تواند در سایر حوزه ها نیز مشکل گشا واقع شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور مردم در جریان زلزله غرب را یک حماسه ملی خواند و گفت: ملت ایران در تمامی صحنه ها و عرصه ها نشان داده است که در همه وقایع و رویداد ها ، همیشه همراه و همپای نظام و انقلاب و در مصایب و بلایای طبیعی همدرد یکدیگر بوده اند و در زلزله اخیر نیز نمایش کم نظیری از همراهی، همدردی و احساس مسوولیت را به نمایش گذاشتند.

سردار شریف با بیان اینکه هر چند در زلزله بم و ورزقان شاهد مشارکت آحاد مردم در امداد و خدمت رسانی به مردم بودیم اما در زلزله استان کرمانشاه وضعیت متفاوتی را تجربه کردیم گفت: در این حادثه غم انگیز جلوه ای متفاوت از نقش آفرینی های مردم برای کمک به زلزله زدگان عزیز را شاهد بودیم، در واقع حضور مؤثر چهره های شاخص هنری، ورزشی، دانشگاهی، فرهنگی و اجتماعی در منطقه زلزله زده و تلاش شکوهمند مردم در صحنه کمک رسانی به مردم، به لحاظ کیفی و کمی، پدیده ای جدید از نمایش انسجام ملی در یک مسأله ملی بود.

وی تصریح کرد: این حضور مؤثر و معنادار که از همان روزهای اولیه حادثه شکل گرفت به فضل الهی و با هدایت و کمک های سپاه و سایر دستگاهها و نیروهای مستقر در منطقه تاثیر به سزایی در روحیه مردم و تسلای خاطر آنان داشت و مردم عزیز زلزله زده نیز قدردان این تلاش هستند.

سخنگوی سپاه نوع مشارکت و نقش آفرینی آحاد مختلف مردم و شخصیت های مرجع جامعه در کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه را پدیده ای نادر و نوین دانست که در زمره سرمایه ملی می تواند در سایر حوزه ها گشایشگر مشکلات و نیازها واقع شود.

سردار شریف در پـایـان با اشاره به تلاش همه جانبـه سپـاه و قرارگاه سازندگی خـاتم الانبـیاء(ص) در سرعت بخشی به حل نیاز اسکان موقت مردم زلزله زده اظهار امیدواری کرد: با اتمام عملیات اسکان موقت زلزله زدگان، با تلاش دولت و دستگاهای مسوول، موضوع مهم و حیاتی اسکان دائم مردم زلزله زده به نحو مطلوب آغاز و با انجام آن مردم زندگی عادی خود را ادامه دهند.