مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت مطرح کرد:

کمبود ویتامین D در ۷۰ درصد بزرگسالان کشور/ غنی سازی آرد نان های تافتون، سنگک، لواش و بربری

به گزارش نویدتهران،مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: کمبود ویتامین D در ۷۰ درصد از بزرگسال و ۶۷ درصد از نوجوانان کشور شایع است.

دکتر زهرا عبداللهی با اشاره به مطالعات انجام شده در دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران و آزمایشگاه ملی سلامت در زمینه ریزمغذی ها، اظهار داشت: تمام گروه های سنی در کشور با کمبود ویتامین D مواجه هستند، به طوری که کمبود این ویتامین در ۶۷ نوجوانان، ۸۶ درصد زنان باردار، ۶۲ درصد کودکان ۶ ساله و ۷۰ درصد بزرگسالان شایع است.

وی با اشاره به پیامدهای غیر قابل جبران کمبود ویتامین D و تحمیل هزینه های هنگفت به نظام سلامت، تصریح کرد: کمبود این ویتامین خطر ابتلا به بیماری های غیر واگیر مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، انواع سرطان ها، ام اس، آسم، آلرژی و پوکی استخوان را افزایش می دهد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت افزود: راهکار موثر و عملی که می تواند شیوع کمبود ویتامین D را در کشور کاهش دهد، غنی سازی مواد غذایی با این ویتامین است که با توجه به اجرای برنامه ملی غنی سازی آرد با آهن و اسید فولیک در کشور، برنامه افزودن ویتامین D نیز به عنوان یک راهکار، می تواند اثربخش باشد.

وی با اشاره به اینکه غنی سازی آرد با ویتامین D در اولویت برنامه های معاونت بهداشت و سازمان غذا و دارو است، گفت: پایلوت این برنامه به مدت یک سال با کمک های تکنیکی مشاوران بین المللی از سازمان بهداشت جهانی و یونیسف در بیرجند اجرا می‌شود.

دکتر عبداللهی خاطرنشان کرد: در طول اجرای پایلوت این برنامه، قابلیت اجرایی و پروتکل کنترل کیفیت تدوین می شود و پس از آن ویتامین D نیز در برنامه ملی غنی سازی آرد قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه غنی سازی آرد با ویتامین D در نان های چهارگانه تافتون، سنگک، لواش و بربری که در برنامه غنی سازی آرد با آهن و اسید فولیک هستند، انجام می شود، گفت: این طرح در سه کارخانه آرد بیرجند دنبال می شود که براساس گزارش های سازمان غذا و دارو فعالیت های خوبی در این زمینه در حال انجام است.

دکتر عبداللهی همچنین در مورد منابع تامین D ویتامین، اظهار داشت: اقدامات لازم برای واردات ویتامین D توسط سازمان غذا و دارو سازمان های بین المللی یونیسف و بهداشت جهانی صورت گرفته است تا واردات سریع تر انجام شود و تولیدکنندگان داخلی بتوانند پرمیکس آهن، اسید فولیک و ویتامین D را تولید کنند تا برنامه در اسرع وقت آغاز شود.