فرمانده انتظامي استان مرکزی خبرداد:

کلاهبرداری با استفاده از کارت ملی مفقودی

به گزارش نویدتهران،فردی که با استفاده از کارت ملی مفقود شده یکی از شهروندان اقدام به3 میلیارد ریال کلاهبرداری با ارائه 25 برگ چک بلا محل می کرد در عملیات ماموران پلیس آگاهی استان شناسايي و دستگیر شد.
سردار كيومرث عزيزي فرمانده انتظامي استان مرکزی در این باره گفت:هفته گذشته فردی به پلیس آگاهی مراجعه و اذعان کرد كارت ملي خود را گم کرده است واكنون تعدادي افراد با در دست داشتن چك به وی مراجعه و اعلام مي دارند صاحب حساب چك، شما مي باشيد و خواستار پرداخت مبالغ چك ها شده اند درحالی كه هيچ گونه حساب بانکی ندارم .
وي افزود:با عنايت به اينکه این افراد با برگشت زدن چک شاکي ، حکم جلب وي را اخذ كرده بودند و شاكي از اين موضوع اظهار بي اطلاعي نموده ، موضوع با حساسيت بيشتري در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي استان قرار گرفت.
وی افزود:در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد طی چند ماه گذشته افرادی با ارائه چک های جعلی و بلامحل اقدام به خرید از تعدادی از مغازه های اراک کرده اند که همه به نام شاکی می باشند.
این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به شناسایی یکی از متهمان در ادامه تحقیقات پلیس خاطر نشان کرد:در عملیات غافلگیرانه فرد کلاهبردار که اهل و ساکن اراک می باشد در محل اختفای خود دستگیر شد.
سردار عزيزي بیان داشت:در بازجویی های پلیس متهم اعتراف کرد پس از افتتاح حساب با مدارک جعلي و کارت ملی مفقود شده یکی از شهروندان اقدام به 3 میلیارد ریال کلاهبرداری با ارائه 25 برگ چک به نام صاحب کارت ملی در بازار با همکاری دو نفر از همدستان خودکرده است.
فرمانده انتظامي استان مركزي در پایان با اشاره به اینکه یکی از همدستان متهم فوت شده است اظهار داشت: تحقیقات برای دستگیری یکی دیگر از همدستان وی ادامه دارد.