سردارحسین رحیمی خبر داد:

کشف یک تن مواد مخدر و انهدام ۳ باند قاچاق در پایتخت

به گزارش نویدتهران،فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری اعضای ۳ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در سه روز گذشته، گفت: از این باندها یک تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

سردار  حسین رحیمی در جمع خبرنگاران از کشف یک تن موادمخدر طی ۷۲ساعت گذشته در پایتخت خبر داد و گفت: بیش از نیمی از موادمخدر کشف شده شامل مرفین و بقیه تریاک، هروئین، حشیش و … بود.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: این میزان موادمخدر از مبدأ زاهدان بارگیری شده و قرار بود از طریق تهران به استان‌های خراسان و مازندران قاچاق شود که با انجام اقدامات پلیسی و درایت ماموران، ۱۵سوداگر مرگ دستگیر شدند و موادمخدر مذکور توقیف شد.

وی با تاکید بر اینکه این عملیات، ضربه خوبی را به قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان موادمخدر وارد کرد، افزود: برخورد همزمان با قاچاقچیان، توزیع‌کنندگان خرد و مصرف‌کنندگان موادمخدر، در دستور کار پلیس قرار دارد و در هر ۳ حوزه نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست.

سردار رحیمی به اجرای طرح برخورد با توزیع‌کنندگان و جمع‌آوری معتادان متجاهر در منطقه ۱۲ تهران(شوش و هرندی) اشاره و تصریح کرد: این طرح نیز از ۲۵ روز پیش آغاز شده و تاکنون ۷۶ باب از منازل توزیع‌کنندگان و معتادان متجاهر که تبدیل به پاتوق مصرف موادمخدر شده بود، پلمب شد.

وی ادامه داد: با تلاش همکارانم در پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت، کوچه‌ها و میادین این محدوده، از لوث وجود معتادان متجاهر و خرده‌فروشان موادمخدر پاکسازی شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه در ادامه طرح انضباط‌بخشی در پایتخت، علاوه بر برخورد با سارقان، هنجارشکنان و متخلفان، همزمان با توزیع‌کنندگان موادمخدر و معتادان نیز برخورد می‌شود، عنوان کرد: پاکسازی محله‌های شهر تهران از توزیع‌کنندگان موادمخدر و معتادان، همچنان با قدرت ادامه دارد و از بهزیستی درخواست داریم تا ضمن همکاری با پلیس درخصوص بازپروری معتادان متجاهر و خودمعرف، بیش از گذشته پلیس را یاری کند.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص تناسب مجازات و جرایم قاچاقچیان موادمخدر و خرده‌فروشان، گفت: در این زمینه با ۲ مطلب روبه‌رو هستیم؛ اول، قاچاقچیان و عمده‌فروشان موادمخدر که احساس می‌کنیم بین جرم و مجازات آن هماهنگی و تناسب کافی وجود ندارد و باید مجازات‌ سنگین‌تر شود؛ دوم، درخصوص معتادان است که باید چرخه بازپروری و دورکردن معتادان از موادمخدر، طولانی‌تر شود که پلیس پیشنهاد می‌دهد از ۳ ماه به ۶ ماه افزایش پیدا کند تا بحث سم‌زدایی از معتادان، کامل صورت گیرد.

رئیس پلیس پایتخت در بخشی دیگر از سخنان خود به هماهنگی پلیس فتا و پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در برخورد با جرایم موادمخدر در فضای سایبری اشاره و اظهار کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر و فتای تهران بزرگ، ضمن اشراف کامل اطلاعاتی در فضای مجازی، همکاری خوبی با هم دارند؛ به طوری که اکثر پرونده‌ها به دستگیری ختم می‌شود.

سردار رحیمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص زمان دسترسی به موادمخدر در محلات شهر تهران، یادآور شد: مبارزه بی‌امان پلیس، همزمان در بحث قاچاقچیان و خرده‌فروشان موادمخدر در محلات شهر تهران انجام می‌شود؛ به طوری که در سال جاری، موفق به کشف ۴ تن موادمخدر شده‌ایم که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل، ۶۰ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین به دستگیری مجرمان در فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: دستگیری مجرمان در فضای سایبری، نسبت به‌مدت مشابه سال قبل، ۷۷ درصد رشد داشته و این در حالی است که در این مدت، ۱۶ باند منهدم شده‌اند که این آمار، افزایش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

این مقام ارشد انتظامی با عنوان این مطلب که دستگیری متهمان موادمخدر ۳۷ درصد افزایش داشته، افزود: درخصوص جمع‌آوری معتادان متجاهر، امسال ۲۵۰ درصد افزایش داشته‌ایم که این نشان از تلاش شبانه‌روزی همکارانم در پلیس مبارزه با موادمخدر است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ضمن توصیه به خانواده‌ها برای مراقبت‌های بیشتر از فرزندانشان درخصوص آسیب‌های اجتماعی، خصوصا آسیب‌های موادمخدر، تاکید کرد: نیاز است که خانواده‌های افراد معتاد علاوه بر زمان، تلاش بیشتری را برای کمک به معتادان تازه بازپروری شده، هزینه کنند تا چرخه بازگشت به مصرف مواد، طولانی‌تر شود.

سردار رحیمی در پایان، ضمن هشدار به قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان موادمخدر، گفت: تهران را برای مجرمان ناامن می‌کنیم.