سردار رحیمی:

کشف یک انبار با 4 میلیارد تومان کالاهای اساسی در طرح رعد 13

به گزارش نویدتهران،فرمانده انتظامی پایتخت از کشف یک انبار بزرگ کالاهای اساسی قاچاق به ارزش 4 میلیارد تومان در طرح رعد 13 خبر داد و گفت: این کالا ها شامل مواد غذایی، آرایشی بهداشتی و … بود .

سردارحسین رحیمی در حاشیه نمایشگاه کشفیات طرح رعد 13 در پلیس پیشگیری پایتخت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مرحله از طرح رعد که در خصوص مبارزه با سارقان، مالخران، خرده فروشان مواد مخدر و قاچاقچیان کالا اجرا شد، 310 حکم قضائی صادر و طی آن پس از رصد اطلاعاتی از 310 مخفیگاه، ماموران موفق شدند 479 مالخر و سارق را دستگیر کنند.
وی افزود: در این طرح 23 گروه از سارقان که به صورت باند مرتکب اعمال مجرمانه می شدند، شناسایی، دستگیر و در بازجویی های انجام شده به 685 فقره سرقت اعتراف کردند.
رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به کشف 117 دستگاه خودرو و 88 دستگاه موتورسیکلت مسروقه در این عملیات ها، گفت: ارزش این اموال مکشوفه از سوی کارشناسان پلیس 3 میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه به برخورد با قاچاقچیان کالا اشاره کرد و افزود: در این طرح یک انبار بزرگ کالای قاچاق که شامل مواد غذایی، آرایشی بهداشتی و … بود کشف و مالک آن که از قاچاقچیان سابقه دار کالا بود نیز دستگیر شد .
سردار رحیمی، ارزش اموال مکشوفه از این انبار را 4 میلیارد تومان برآورد کرد و عنوان داشت: در بحث قاچاق کالا 46 پرونده مورد بررسی قرار گرفته که طی آن 28 قاچاقچی شناسایی و دستگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی در ادامه به کشفیات مواد مخدر در این طرح پرداخت و گفت: طی عملیات های انجام شده 80 کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف و 287 خرده فروش در قالب 15 باند دستگیر و220 پرونده برخورد با خرده فروشان تشکیل شده است.
سردار رحیمی، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص پرونده های فساد اقتصادی اخیر، گفت: پلیس با هماهنگی قوه قضائیه به طور جدی و شبانه روز پیگیر پرونده های مفاسد اقتصادی است و تا کنون 35 نفر در این خصوص بازداشت، 7 پرونده اقتصادی مهم تحت پیگیری و 5 نفر نیز به زندان منتقل شده اند.

وی در خصوص جمع آوری متکدیان از چهارراه ها و میادین شهر، گفت: در این خصوص شهرداری باید اقدامات لازم را انجام دهد اما این که گفته می شود 70 درصد متکدیان از اتباع خارجی هستند را تائید نمی کنم. این دسته از افراد باید پس از جمع آوری به پلیس تحویل شوند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان، ضمن هشدار به دلالان بازار ارز، سکه و خودرو که با ایجاد قیمت های کاذب سعی در ملتهب کردن بازار دارند، گفت: پلیس با این دسته افراد برابر قانون و با جدیت تمام برخورد می کند.