سردار حسین رحیمی :

چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود چرا که متاسفانه در این زمینه دچار دور باطل شده ایم و بیش از ۹۷ درصد معتادان در چرخه موجود پس از ترک، مجدد به مصرف مواد مخدر روی می آورند.

سردار حسین رحیمی در جلسه بررسی راهکارهای افزایش مشارکت های مردمی در پیشگیری از اعتیاد که با حضور اساتید دانشگاه وکارشناسان سازمان های مرتبط برگزار شد، بیان داشت: باید از ظرفیت همه نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی در زمینه مبارزه با این پدیده شوم استفاده شود.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد نیازمند عزمی ملی است، عنوان داشت: از طریق آموزش همگانی و اطلاع رسانی صحیح باید عوارض و آسیب های ناشی از مواد مخدر به جامعه آموزش داده شود.

وی خاطر نشان کرد: پیشگیری مقدم بر درمان است از این رو می بایست مشکلات و آسیب های اعتیاد از دبستان آموزش داده شود.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود چرا که متاسفانه در این زمینه دچار دور باطل شده ایم و بیش از ۹۷ درصد معتادان در چرخه موجود پس از ترک، مجدد به مصرف مواد مخدر روی می آورند.

وی با بیان اینکه در بحث پیشگیری و برخورد با اعتیاد باید طرحی نو و کارشناسی شده ارائه شود ،گفت: فرد معتاد پس از ترک نباید به حال خود رها شود و حتی پس از ترک هم باید تحت نظر و مراقبت قرار داشته باشد که در این مسیر تا کنون اقدامات بسیاری انجام شده ولی نتیجه مطلوبی در پی نداشته است.

رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: مسئله اعتیاد با ضرب و زور قابل حل و فصل و درمان نیست بلکه حل این موضوع نیازمند کار روانی- اجتماعی است.