مدیرکل دفتر روابط عمومی شرکت ملی پست خبرداد:

پیش ثبت نام و نوبت گیری کارت ملی هوشمند در واحدهای پستی رایگان شد

به گزارش نویدتهران،مدیرکل دفتر روابط عمومی شرکت ملی پست از رایگان شدن پیش ثبت نام و نوبت گیری در واحدهای پستی دولتی سراسر کشور خبر داد و گفت: امکانات لازم اعم از رایانه و خطوط ارتباطی در واحدهای پستی ارایه دهنده خدمات کارت هوشمند ملی در سراسر کشور قرار گرفته است تا متقاضیان بتوانند پیش ثبت نام را شخصا و بدون پرداخت هزینه نیز انجام دهند.
محمدحسن ترابی مدیرکل دفتر روابط عمومی با اعلام اینکه پیش ثبت نام و نوبت گیری در واحدهای پستی دولتی سراسر کشور را رایگان شد، گفت: به دنبال بازدید روز گذشته مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از منطقه پستی جنوب غرب تهران و بررسی روند ارایه خدمات مربوط به کارت هوشمند ملی، با تصمیم مدیران ارشد شرکت ملی پست ارایه خدمات مربوط به پیش ثبت نام و نوبت گیری کارت هوشمند ملی در واحدهای پستی سراسر کشور به صورت رایگان انجام می شود.
وی افزود: براین اساس، امکانات لازم اعم از رایانه و خطوط ارتباطی در محل های مناسب واحدهای پستی ارایه دهنده خدمات کارت هوشمند ملی در سراسر کشور قرار گرفته است تا متقاضیان بتوانند پیش ثبت نام را شخصا و بدون پرداخت هزینه نیز انجام دهند.
ترابی با بیان اینکه متقاضیان همچنین می توانند در صورت نیاز، پیش ثبت نام را در میز خدمت (مستقر در واحدهای پستی) و با همکاری کارکنان پست انجام دهند، اظهار کرد: فرآیند ثبت نام کارت هوشمند ملی از طریق سامانه سازمان ثبت احوال کشور نیز به صورت رایگان انجام می شود.
مدیر کل روابط عمومی شرکت ملی پست با اشاره به راه اندازی نخستین ایستگاه سیار تحویل کارت هوشمند ملی در استان مرکزی در هفته جاری، تصریح کرد: به زودی در سایر استانهای کشور نیز ایستگاه های سیار ثبت نام و تحویل کارت ملی هوشمند دایر می شود.
وی به الزام ارایه خدمات مربوط به عکاسی در واحدهای ثبت نام کارت هوشمند ملی اشاره کرد و افزود: براساس تاکید سازمان ثبت احوال کشور مبنی بر ضرورت ثبت دقیق و به روز اطلاعات هویتی افراد، عکس کارت هوشمند ملی باید در لحظه ثبت نام از متقاضی گرفته و همراه با سایر مدارک به صورت آنلاین به سامانه ثبت احوال ارسال شود.