وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از شهرستان پلدختر اعلام کرد :

پیش‌بینی کمک بلاعوض و تسهیلات با سود کم برای واحدهای صنفی و صنعتی خسارت‌دیده

به گزارش نویدتهران،وزیر صنعت، معدن و تجارت خسارت تقریبی سیل به واحدهای صنفی، صنعتی و معدنی و زیرساخت شهرک های صنعتی را حدود۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : بر اساس برنامه دولت، کمک بلاعوض و تسهیلات با سود کم یا ترکیبی از این دو برای واحدها در نظر گرفته می شود.
رضا رحمانی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر، خسارت به واحدهای صنفی، صنعتی و معدنی و زیرساخت ۶۹ شهرک صنعتی آسیب دیده را حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : هرچند خسارات وارده به بخش های صنعت، معدن و صنف استان هایی مثل خوزستان به طور کامل برآورد نشده است، با این حال، دولت همانطور که برای بازسازی واحدهای مسکونی سیل زدگان کمک می کند، جبران خسارت واحدهای حوزه صنف و صنعت را هم در نظر دارد و به زودی مصوبات دولت برای این بخش ها اطلاع رسانی می شود.
او افزود : بر اساس برنامه دولت، کمک بلاعوض و تسهیلات با سود کم یا ترکیبی از این دو برای واحدهای صنفی و صنعتی در نظر گرفته می شود.
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، در طرح دولت استمهال واحدهایی که بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده اند و بخشودگی مالیاتی پیش‌بینی شده است که پس از تصویب، به اطلاع مردم می رسد.
رحمانی با بیان اینکه برآورد خسارات به تفکیک برای مناطق آسیب دیده انجام شده است، گفت: کمک برای بازسازی واحدهای مسکونی و معیشت مردم در وهله اول در دولت تصمیم گیری شد و به زودی نحوه کمک به واحدهای صنف، صنعت و معدن آسیب دیده نیز مشخص می شود.
او افزود: دولت همه منابع ممکن را برای جبران خسارت سیل زدگان پای کار آورده و در صورت لزوم از صندوق توسعه ملی نیز استفاده می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره پروژه های تولیدی و ایجاد اشتغال در شهرستان پلدختر گفت: پروژه های اشتغال در این شهرستان پیش از سیل نیز در برنامه وزارتخانه قرار داشت که اتفاق اخیر انگیزه برای پیگیری این پروژه ها را مضاعف کرد.
رحمانی با بیان اینکه دستور لازم را برای فعال سازی طرح آهک هیدراته صادر کرده است، اظهار کرد: تامین امکانات و زیرساخت های مورد نیاز شهرک صنعتی این شهرستان نیز با استفاده از اعتبارات دولت در دستور کار قرار داد.