پیام وزیر کشور به مناسبت روز ۱۳ آبان

 

عدم پایبندی به توافق چند جانبه برجام و تعهدات بین المللی نشان از خوی استکباری دولتمردان آمریکا و غیر قابل اعتماد بودن آنها در نظام بین المللی است.

به گزارش نویدتهران ، متن کامل این پیام بدین شرح است:
روز ۱۳ آبان که در تاریخ انقلاب اسلامی و تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری گردیده، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و برگ زرینی از حماسه آفرینی دانش آموزان و دانشجویان عزیز است. در این روز دانشجویان متعهد و انقلابی ایران توانستند در امتداد خون شهدای دانش آموز و دانشجو، با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، قدرت شکست ناپذیری طاغوت زمان را در هم شکنند و فریاد ظلم ستیزی ایرانیان را در صحنه های بین المللی طنین انداز نمایند.
واقعه سیزده آبان که به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی، انقلاب دوم نامیده شد، یادآور به زانو درآمدن دیو استعمار و کوتاه کردن دست استکبار جهانی از کشور عزیزمان، ایران اسلامی است. این روز که براستی روز پایداری ملت در برابر آمریکای شیطان صفت می باشد، به دلهای مومنان جسارت، استکبار ستیزی و درس شهادت و دلیری آموخت و به همه مظلومان جهان ثابت کرد؛ با عزم راسخ ولو با دستان خالی می توانند چپاولگران و ظالمان را به زباله دانی تاریخ بسپارند.
دولتمردان آمریکا در طول تاریخ به انحای مختلفی اقدام به دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده اند كه نمونه اخیر آن عدم پایبندی به توافق چند جانبه برجام و تعهدات بین المللی آنها بود، که این خود نشان از خوی استکباری و غیر قابل اعتماد بودن آنها در نظام بین المللی است.
ناگزیر فردای انقلاب به دست نسل جوان سپرده خواهد شد اين تجربه گرانسنگ استکبار ستیزی، تکلیف سنگینی هم بر دوش اصحاب علم و دانش و هم مسئولان و سیاستگذاران ایران اسلامی می نهد و ما را به این حقیقت رهنمون می سازد که؛ با تکیه بر تعهد، کسب تخصص و دانش همراه با ایمان، مسیر مقدس امام راحل و شهدای راه استقلال و آزادی را ادامه دهیم.
به نمایندگی از جامعه بزرگ وزارت کشور، این روز بزرگ را به یکایک ملت ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و برای آنها استمرار ایستادگی در مسیر حق و ثبات قدم در راه استکبار ستیزی را مسئلت دارم.