پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره سینما حقیقت

به گزارش نویدتهران،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره بین المللی سینما حقیقت پیامی صادر کرد.

در پیام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به این جشنواره آمده است:

سینما در عصر حاضر با بیان اعجاز گونه خود، تاثیری شگرف بر مخاطبان دارد و زبانی گویا برای انتقال پیام به جامعه محسوب می شود.

سینمای مستند با ویژگی های منحصر به فرد، با بیانی صریح تر و صدایی رساتر، جهان پیرامون ما را با همه واقعیت هایش به تصویر می کشد و از این رو از مرتبه ای والاتر نزد اهل خرد و اندیشه برخوردار است.

بیان بی واسطه واقعیت های جامعه امروز از دریچه تیزبین هنرمندان مستندساز با هدف انعکاس زیبایی ها، رفع کاستی ها و برطرف ساختن مشکلات، نشان دهنده دغدغه مندی، دلسوزی و احساس مسئولیت اهالی فرهنگ و هنر این مرزوبوم است که به فردایی بهتر و جامعه ای پویاتر چشم دوخته اند.

تردیدی نیست که از رهگذر حقیقت امروز می توان افقی روشن برای آینده ترسیم کرد. همچنان که مولای متقیان، علی(ع) فرمود: “حقیقت بهترین راهنما است” و این کلام نورانی سال هاست که چراغ راه جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران”سینما حقیقت” است. رویدادی که اکنون تجربه یک دهه برگزاری را پشت سر نهاده و در یازدهمین دوره برگزاری، شاهد همت والا و هنر درخشان عزیزانی است که با تلاش طاقت فرسا، جایگاهی شایسته و اعتباری ارزشمند در سطوح منطقه ای و جهانی به این جشنواره بخشیده اند.

از تمامی دست اندرکاران جشنواره سینما حقیقت صمیمانه قدردانی نموده و برای همه شرکت کنندگان، خالقان آثار و تماشاگران این رویداد از درگاه ایزد متعال توفیق و سربلندی آرزومندم.