سردار حسین رحیمی :

پلیس اجازه نمی دهد قاچاقچیان کالا و ارز، چرخه اقتصادی جامعه را متوقف کنند

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت به عزم و اراده کارآگاهان این پلیس در برخورد با ناهنجاری های اقتصادی و سوداگران بازار ارز، اعلام کرد: اجازه نخواهیم داد کسی با قاچاق کالا و ارز، چرخه اقتصادی جامعه را متوقف کند.
سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه امنیت یکی از بنیادی‌ترین و اساسی‌ترین موضوعاتی است که زندگی انسان در سایه آن می تواند جریان داشته باشد و این مهم تاثیرات بنیادی و اساسی بسیاری را در زندگی فردی و اجتماعی انسان به همراه دارد، بیان کرد: امنیت به معنای «آرامش روانیِ فردی و آرامش عمومیِ اجتماعی» است تا آنجا که در نبود امنیت، حتی با وجود توانایی و انگیزه‌ در میان افراد یک جامعه، امکان فعالیت های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و خدماتی وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی به عنوان یکی از مهمترین ارکان امنیتِ کشور، در صف نخست برخورد با ناهنجاری های اقتصادی، اجتماعی و … است، افزود: ناجا عزم خود را جزم کرده تا به عنوان خدمتگزاری امین از ارزش ها و سرمایه های مادی و معنوی مردم عزیزمان دفاع کند و اجازه ندهد کسی امنیت مادی و روانی آنان را به خطر اندازد.

رئیس پلیس پایتخت خاطر نشان کرد: روزانه همکاران من در حوزه های مختلف مبارزه با مواد مخدر و نیز در برخورد با سوداگران مرگ، با تمام وجود تلاش می کنند تا مانع از ورود افیون ویرانگر و توزیع آن در جامعه شوند؛ چرا که باور داریم پدیده شوم اعتیاد، بلایی خانمانسوز است.

سردار رحیمی با بیان اینکه امروز موضوع اقتصاد از جمله مهمترین موضوعات در کشور است، تاکید کرد: در این حوزه ما با موضوع قاچاق کالا برخورد جدی داشته ایم و اجازه نخواهیم داد کسی با قاچاق کالا و ارز، چرخه اقتصادی جامعه را متوقف کند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در حوزه پلیس آگاهی، همکاران من با رشادت در مقابل ناهنجاری های اقتصادی، قاچاق و .. ایستاده اند و برای دفاع از حریم اقتصادی کشور با سوداگرانی که در بازار ارز، سرمایه این مرز و بوم را چپاول می کنند، لحظه ای از پای ننشسته اند و در این مسیر، توفیقات مهمی نیز داشته اند.

وی با تاکید بر لزوم برخورد جدی با اراذل و اوباش، عنوان کرد: در حوزه پلیس امنیت عمومی، بحمدالله همکارانم توانسته اند با برخورد قاطعانه با افرادی که امنیت و آرامش مردم را به مخاطره می اندازد، با اجرای چندین طرح مختلف نشان دهند که اجازه نخواهند داد کسی کوچکترین خللی در امنیت مردم ایجاد کند و با برهم زنندگان امنیت با شدت و حدت برابر قانون برخورد خواهند کرد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای بیش از 13 مرحله طرح “رعد” در پایتخت، بیان کرد: تلاش کرده ایم کلانتری ها را از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم؛ از این رو با طراحی و راه اندازی طرح رعد، کلانتری ها در پروسه های زمانی مختلف هفتگی یا 2 هفته یک بار با اجرای این طرح، عرصه را بر سارقان، مالخران، سوداگران و توزیع کننده مواد مخدر، اراذل و اوباش، تنگ کرده و به طور مستمر نشان می دهند که نیروی انتظامی فعال، با انگیزه و با پشتکار در خدمت مردم عزیزمان است.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه پلیس پایتخت در حوزه های مختلف ترافیکی و انتظامی خود را خادم و خدمتگزار مردم می داند و تلاش دارد که گره گشای مشکلات مردم باشد، اعلام کرد: بر این باور هستیم که خدمت به مردم، توفیق بزرگی است که خداوند متعال به خدمتگزاران نظام اعطا کرده؛ از این رو خداوند را برای این نعمت شکرگزاریم و تلاش خواهیم کرد که با خدمتی مضاعف، این توفیق الهی را غنیمت بشماریم.