سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

پذیرش 12 هزار و 386 مصدوم حادثه زلزله منطقه غرب کشور تاکنون

به گزارش نویدتهران،سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح ابعاد رسيدگي به مصدومان حادثه زلزله غرب كشور گفت: تاكنون ١٢ هزار و ٣٨٦ مصدوم مورد پذيرش قرار گرفتند كه ٨٣٧٠ نَفَر به صورت سرپايي مداوا شدند.

دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری این هفته با اشاره به این که از مصدومان بستري شده داخل استان ٢١٨٨ نَفَر ترخيص شده و ٣٧٢ نَفَر هنوز بستري هستند، افزود: ۳۹۱ مصدوم به خارج از استان اعزام شدند و ١٣٧٢ مورد عمل جراحي در داخل استان و در مجموع ١٥٥٠ جراحي انجام شد كه نتايج خوبي داشت.

وی در ادامه گفت: تعداد فوتي ها در صحنه حادثه بيش از ٤٠٠ نَفَر گزارش شده و تعداد فوتي ها در بيمارستان ها و حين اعزام ٢ نَفَر اعلام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنینی گفت: تعداد قطع نخاع و قطع عضوي ها اندك و انگشت شمار است و جراحي هاي پيوند اعضا با موفقيت همراه بوده است.

دکتر حریرچی در ادامه با اشاره به این که اطلاع رساني در بحران ها و حوادث بايد مديريت شده باشد و در واقع خبررساني در بلايا و حوادث بايد به طور صحيح مدیریت شود، تصریح کرد: اخبار اغراق شده و غيرواقعي موجب تشويش اذهان عمومي و تحريك احساسات و متشنج شدن جامعه مي شود، لذا رسانه ها بايد همگرايي داشته باشند.

وی همچنین افزود: فضاي مجازي مي تواند فرصت خوبي براي انتشار اخبار صحيح و اميدبخش باشد اما چنانچه مديريت نشود، تبديل به تهديد مي شود.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: در كشورهاي ديگر، رسانه ها اجازه انتشار عكس مصدومان و فوت شدگان حادثه را ندارند، بنابراين زمانيكه حادثه اي رخ مي دهد، نيازي به پمپاژ اخبار منفی نيست./207