اسماعیل نجار:

پایش اماکن و اراضی اطراف حرم مطهر

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: برای استانداران سراسر کشور با امضا وزیر کشور به عنوان قائم مقام رییس شورای عالی مدیریت بحران کشور ماموریت هایی در خصوص بزرگداشت سال روز ارتحال امام(ره) مشخص شده است.

اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره اقدامات صورت گرفته پیرامون برگزاری بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) گفت: برای استانداران سراسر کشور با امضا وزیر کشور به عنوان قائم مقام رییس شورای عالی مدیریت بحران کشور ماموریت هایی در خصوص بزرگداشت سال روز ارتحال امام(ره) مشخص شده است و از استانداران خواسته شده که جلسات ستاد مدیریت بحران در استان های و شهرستان ها برگزار شود و حضور مردم در مراسم ۱۴ و ۱۵ خردادماه تسهیل شود.
نجار افزود: در مباحث فرهنگی و تبلیغی نیز بروشورهایی تهیه شده و نیز مسابقاتی در مراسم سال روز ارتحال امام برگزار خواهد شد.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: در بحث عزیمت زائرین از استان های هم جوار در روز ۱۴ خرداد، استانداران همکاری های لازم را خواهند داشت و این همکاری ها در خصوص پذیرایی افطار و همچنین تردد زائران در مسیر رفت و برگشت خواهد بود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به تامین امنیت مراسم گفت: استانداران مکلف به تامین امنیت مراسمات ۱۴ و ۱۵ خرداد در استان ها شدند و همچنین تاکید بر حضور مسئولین محلی در تمام مراسمات شده تا بتوانند در کنار مردم ایفای نقش کنند.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور با بیان این که استاندار تهران میزبان زائران از استان های گوناگون است، گفت: تمهیدات لازم در این خصوص صورت گرفته است.
نجار تاکید کرد: از رییس هواشناسی درخواست شده که وضعیت جوی از دهم تا چهاردهم خردادماه به ستاد اعلام شود، تا آمادگی های لازم را در خصوص تغییرات جوی داشته باشیم، در خصوص ایستگاه های صلواتی نیز از شهرداری های تابع استان تهران کمک گرفته خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته شامل اماکن و اراضی اطراف حرم مطهر نیز شده است گفت: با هماهنگی معاونت عمرانی وزارت کشور برای استقرار نیروهای آتش نشان های استان تهران در اطراف حرم برای پایش مزارع کشاورزی در جهت پیشگیری از آتش سوزی و اطفا سریع آتش اقدام شده است.