مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران:

واحد‌های تولیدی آسیب دیده در زلزله در اولویت پرداخت تسهیلات قرار خواهند داشت

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: ‍واحد‌های تولیدی آسیب دیده در زلزله در اولویت پرداخت تسهیلات قرار خواهند داشت.

صادق نجفی ضمن بازدید از زیر ساخت های شهرکهای صنعتی استان کرمانشاه ، در نشست مشترک با استاندار این استان بیان داشت: پیرو سفر معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان حضور پیدا کرده‌ایم تا مصوبات این سفر را به صورت عملیاتی پیگیری کنیم .

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از پای کار آمدن انجمن‌های تخصصی برای کمک به مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: انجمنهای تخصصی صنایع سیمان، فولاد، کاشی و سرامیک و گچ به ترتیب ۱۰ هزار تن سیمان، ۴ هزارتن آهن آلات، ۲۰ هزار متر مربع کاشی و سرامیک و ۲۰ هزار تن گچ را برای بازسازی صنایع آسیب دیده کمک خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در بازدید و دیداری که امروز از صنایع خواهیم داشت اولویت بندی خواهیم کرد و واحدهایی که بازار کار دارند را در اولویت دریافت تسهیلات خواهیم گذاشت.

استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به مصوبه اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل ۱/۵ میلیارد دلار صندوق توسعه ملی اشتغال زایی به واحد‌های صنعتی آسیب دیده در زلزله گفت: در سفر معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت معدن و تجارت به این استان مصوبات خوبی پیشنهاد وبه تصویب رسید .

هوشنگ بازوند افزود: در ارائه تسهیلات و کمک ها باید واحدهای تولیدی آسیب دیده اولویت بندی شود تا واحدهایی که مستحق هستند از آن تسهیلات ۴ درصدی بهره ببرند .