رئیس سازمان تعزیرات:

هیچ ملاحظه‌ای در برخورد با قاچاق وجود ندارد

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هیچ ملاحظه‌ای در برخورد با مرتکبان قاچاق دیده نشده است.

جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در حاشیه همایش آموزشی و مقابله‌ای با موضوع مبارزه با قاچاق پوشاک در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ملاحظاتی وجود دارد که همچنان شاهد منافذی در بحث قاچاق هستیم؟ افزود: قانون در هیچ روش تقنینی و تصویبی نمی‌تواند ملاحظه‌ای برای افراد خاص ایجاد کند و در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که آخرین اصلاحیه آن مربوط به سال ۹۲ است هیچ منفذ و مجرایی برای ملاحظه افراد حقیقی یا حقوقی خاص ندارد.
وی گفت: علاوه بر این ساماندهی، قانون تکالیف مهمی را در حوزه پیشگیری، کنترل، مقابله و برخورد برای همه سازمان‌های مرتبط دیده و از جمله آن ایجاد سامانه‌ها و انسجام بخشی میان دستگاه‌ها و سازمان‌ها و بستن منافذ ورود قاچاق است.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: با همه مشکلات در مسیر کاهش قاچاق کالا و ارز هستیم، اما هنوز این میزان قاچاق مشکل جدی برای تولید، اشتغال و اقتصاد ماست و مخرب خواهد بود، اما همه تلاش سازمان‌ها این است که این منافذ را بشناسند و ببندند.
انصاری با اشاره به اینکه عزم دستگاه‌ها به ویژه امسال در برخورد با مصادیق قاچاق کالا و ارز بیشتر شده است، گفت: سازمان تعزیرات حکومتی هم همه عزمش را جزم کرده است که نهایت تلاش خود را انجام دهد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون چه حجمی از پرونده‌های سازمان تعزیرات مربوط به پرونده‌های قاچاق است؟ افزود: ما تنها مرجع رسیدگی و دادرسی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز نیستیم و در کنار قوه قضاییه پرونده‌های قاچاق را بررسی می‌کنیم.