سردار قاسم رضایی:

همگرايي مرزنشينان در تامین امنیت مرزها از آرمان‌هاي مهم انقلاب اسلامي

به گزارش نویدتهران،فرمانده مرزباني نیروی انتظامی، همگرايي و همکاري مرزنشينان در تامين امنيت مرزهاي کشور را يک فرصت مهم و از آرمان‌هاي مهم انقلاب اسلامي برشمرد.

سردار قاسم رضایی در جلسه شورای اداری شهر مرزی تایباد، اظهارداشت: همگرايي و همکاري مردم و مرزنشينان در تامين امنيت مرزهاي کشور يک فرصت مهم و از آرمان‌هاي مهم انقلاب اسلامي به شمار می آید به گونه ای که همه توطئه‌ها و برنامه‌هاي دشمن براي ايجاد فتنه در مناطق مرزي را نقش برآب کرده است.

وی افزود: دعوت و تجليل از خانواده شهداي گرانقدر در جلسات شوراي اداري يک حرکت بي‌بديل و معنوي است و چراغ راهي براي خدمت بيشتر مسئولان به‌ مردم شریف اين مرز وبوم محسوب می شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با بيان اينکه مرز در ايران اسلامي از جايگاه ملي برخوردار است و همه ايرانيان از هر قوم و مذهب در حفظ مرزها حق و وظيفه دارند، گفت: اين آرمان و جايگاه پاسداري و حراست از مرزهاي کشور را مردم در هشت سال دفاع مقدس به‌رخ دشمن کشيدند؛ همچنین در مرز شرقي کشور نيز نگاه کاربردي مردم به‌ ويژه مرزنشينان در کمک به‌ مرزبانان در حفظ مرزها از هرگونه تهديد دشمن، قابل تقدير است.

سردار رضايي با بیان اینکه ايران اسلامي کشور بزرگی است به‌ طوري که به‌اندازه ۱۶ کشور اروپايي می باشد، به ۸ هزار و ۷۵۵ کيلومتر مرز، موقعيت استراتژيک و اینکه کريدور شرق به‌ غرب است، اشاره و بیان کرد: سومين کشور جهان هستیم که داراي ۱۵ کشور همسايه است، اين عوامل موجب شده تا مرزهاي ايران اسلامي از موقعيت ويژه‌اي برخوردار باشد.

فرمانده مرزباني ناجا با برشمردن توطئه‌هاي دشمنان ايران اسلامي براي برهم زدن امنيت کشور در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي، خاطرنشان کرد: ايجاد آشوب و جنگ در اوايل پيروزي انقلاب در مناطقي همچون کردستان، سيستان و بلوچستان و ترکمن صحرا بخشي از توطئه‌هاي دشمنان عليه کشورمان بود که با حضور مردم، نيروهاي نظامي و انتظامي و بسيج، با اتکای به‌ آرمان‌هاي انقلاب و فرهنگ غني اسلامي و ديني، نقش برآب شد.

وي افزود: امروز با همکاري مردم در کنار نيروهاي نظامي، انتظامي و مرزباني امنيت کامل در همه مرزهاي کشور برقرار است و مردم، مسئولان و نيروهاي نظامي و انتظامي با فرهنگ عاشورايي، ايثار و شهادت و تفکر بسيجي در مقابل توطئه و ترفندهاي دشمن ايستاده‌اند.

سردار رضايي ادامه داد: اگر امروز ايران اسلامي امن است به‌خاطر حضور مرزبانان غيور و عقبه حمايت‌هاي مردمي و همگرايي و همراهي خوب آنان با نظام اسلامي است.

وي اضافه کرد: با وجود نيروهاي فرامنطقه‌اي و به‌ ويژه آمريکايي ها، امروز افغانستان يکي از بزرگترين توليدکنندگان موادمخدر بوده و به‌دليل توطئه آمريکا توليد مواد افیونی از ۲۰۰ تن به ۹ هزار تن افزايش يافته یعنی ۴۵ برابر شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا در خاتمه یادآور شد: مرزبانان غيور اين مرز و بوم در ۸ ماهه ابتدايي سال جاري از ورود ۴۲ تن مواد مخدر از مرزها به‌داخل کشور و خروج سوخت قاچاق به‌خارج از کشور جلوگيري کردند.