استاندار تهران:

همه ادارات ملزم به رعايت بخشنامه دولت در تغيير ساعت ادارات هستند

به گزارش نویدتهران،استاندار تهران گفت: احتمال دارد با ادامه روند افزايش دماي هوا و گرما بخشنامه تغيير ساعت كاري ادارات استان تهران تا پايان مردادماه تمديد شود.
محمدحسين مقيمي در جلسه شوراي اداري استان تهران با بيان اينكه تغيير ساعت ادارات به معناي تغيير ساعت كاري ارائه خدمات نيست گفت: در جلسه اي با حضور وزير نيرو ساعت اوج مصرف برق بين ١٣تا ١٦ اعلام شد.

وي افزود: براساس گزارش وزارت نيرو ؛٤ هزار مگاوات توليد برق از طريق سدهاي كشور كم شده است و اين برق به هيچ طريق جز صرفه جويي در مصرف برق قابل تامين نيست.

استاندار تهران به مصوبه دولت در خصوص تغيير ساعت كار ادارات با هدف تغيير زمان اوج مصرف برق اشاره كرد وگفت: بخشنامه اي كه به دستگاه هاي استان تهران ابلاغ شد همه دستگاه هايي كه از برق استفاده مي كنند را شامل مي شود و به جاي قطع برق صنايع و برق منازل تغيير ساعت ادارات در تهران از ٦ الي ١٤ و در شهرستان هاي استان از ٦.٣٠ الي ١٣.٣٠ با تنظيم دماي خنك كننده ها بر ٢٥ درجه تصميم گيري شد و ارائه خدمات دستگاه ها پس از اين ساعت بايد با خاموشي وسايل سرمايشي انجام شود.

مقيمي با بيان اينكه با اجراي مصوبه دولت تاكنون ٣٠٠ مگاوات برق در تهران و ١٠٠ مگاوات در ساير شهرستان هاي استان تهران صرفه جويي شده است تصريح كرد: در بخشنامه ابلاغ شده به دستگاه ها آمده است برق اضطراري دستگاه ها پس از ساعت ١٤ قابل استفاده است.

استاندار تهران تاكيد كرد:وزارت نيرو در توليد برق مشكل دارد و همه نيروگاه ها با تمام توان كار مي كنند اينكه يك ساعت گرما را بيش از روزهاي ديگر تحمل كنيم حداقل كاري است كه مي توانيم براي مردم انجام دهيم.

به گفته وي؛٥٠ اكيپ مأموريت بازرسي از نحوه مصرف برق در دستگاه ها و ادارات استان تهران را دارند.

مقيمي در پايان به دليل همكاري و هماهنگي در خدمات رساني حمل و نقل مترو و اتوبوسراني از سوي شهرداري و آغاز فعاليت مهد كودك ها از ٥ صبح پس از اجراي طرح تغيير ساعت ادارات استان،تشكر كرد.