در نماز جمعه امروز قم مطرح شد:

هشدار جدی امام جمعه قم نسبت به تقابل با فقهای شورای نگهبان

به گزارش نویدتهران،امام جمعه قم، مقابله با فقهای شورای نگهبان را به مثابه مقاومت و ایستادگی در مقابل مکتب اهل بیت(ع) دانست.
حجت‎الاسلام والمسلمین سعیدی ظهر امروز در مراسم نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس با ذکر این مطلب که قانون اساسی انقلاب اسلامی ایران، ثمره فقه اهل بیت(ع) است گفت: فقهای شورای نگهبان بر قوانین نظارت دارند.

وی افزود: در اینجا سربسته توصیه می‎کنم که قوای سه گانه و سایر نهادها، باید بدانند که حریم فقهی شورای نگهبان شعبه ای از حریم فقه اهل بیت(ع) است؛ ایستادگی در مقابل فقهای شورای نگهبان و تضعیف این شورای ایستادگی در مقابل مکتب اهل بیت و در نهایت خداوند متعال است.

امام جمعه قم یادآورشد: بر حسب کلام امام صادق(ع) وقتی فقیهی حکمی بیان می کند، نباید در مقابل این حکم ایستاد، زیرا رد کلام اهل بیت(ع) در مقام مخالفت با خدا است.

وی با اشاره به ارتحال آیت الله حائری شیرازی عنوان کرد: وفات آیت الله حائری شیرازی ضایعه بزرگی برای ملت ایران و مردم قم بود؛ مجاهدت های ایشان پیش از و پس از انقلاب نشان از تعهد و دلسوزی ایشان داشت.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران علی رغم فرازها و فرودها و توطئه‎های داخلی و بین المللی با وجود زیرساخت های فکری و ارزشی و رهبری های حکیمانه انقلاب، مسیر رشد و پیشرفت را در جهت رسیدن به تمدن اسلامی به پیش می رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی با ذکر این مطلب که در این مقطع باید بیش از گذشته نسبت به توطئه های آمریکا و صهیونیست‎ها باید اقدام کنیم، بیان کرد: دشمنان در مقابل مدافعان حرم شکست های کم سابقه ای بردند؛ تحریم اقتصادی آنها برای آسیب جدی رساندن به کشور راه به جایی نبرده است و در این راستا اقدام به سیاه نمایی و ایجاد جنگ روانی علیه کشور ونظام می‎کنند.

وی گفت: از دیگر سوی، القای یاس و ناامیدی نسبت به انقلاب اسلامی در راس فعالیت های دشمنان قرار گرفته است؛ تخریب روحانیت و دستگاه های حاکمیتی حافظ نظام و با روی کار آمدن غرب گرایان نوین با پوشش ناسیونالیسم ایرانی و باستان گرایی از جمله سیاست های دشمنان است؛ دشمنان به دنبال ایجاد فتنه های سخت تر علیه کشور هستند.

امام جمعه قم اظهارکرد: پیش آهنگی انقلابیون در این مقطع ضروری است؛ علی رغم مشکلات غیر قابل انکار، تنها راه برون رفت از این مشکلات، دل سپردن وعمل به هدایت های رهبر حکیم انقلاب است؛ انقلاب اسلامی همچون سایر انقلاب ها، سختی های خاص خود را دارد؛ باید با مقاومت انقلابی و اصرار بر اهداف انقلاب، توام با امید و ایمان، در مسیر امام و رهبری به تکلیف الهی خود عمل کنیم تا نصرت الهی بر کشور ما نازل گردد.

وی گفت: سوء مدیریت در برخی دستگاه‎ها تهدید جدی برای کارآمدی نظام اسلامی است؛ ساده زیستی و مردم داری و تکریم ارباب رجوع و تکیه به اقتصاد مقاومتی و تحول در چرخه مدیریت اجرایی جهت کارآمدی نظام اسلامی از مهمترین وظایف مسئولان در این عرصه است.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) اظهارکرد: با توجه به فصل بودجه، نمایندگان مردم و دولت جمهوری اسلامی باید تلاش و وقت خود را صرف بودجه بندی کنند که مشکلات روزمره مردم حل شود و فاصله فقیر و غنی که بر خلاف پیام انقلاب ما است کم .ود.

وی با اشاره به مناسبت های هفته آینده و همچنین مناسبت‎های مرتبط به شهدا گفت: مراقب باشیم که حق رزمندگان و جهادگران راه خدا را فراموش نکنیم؛ جوانان باید نسبت به مطالعه کتاب وقتی مهتاب گم شد اقدام کنند و از شهید خوش لفظ الگوبگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به میلاد حضرت عیسی(ع) گفت: ضمن تبریک از همه مسیحیان می خواهیم که بر راه و رسم این پیامبر الهی باشند که از جمله آنها می توان به احترام و تکریم مردم است.

امام جمعه قم با اشاره به اهمیت حفظ مسایل ایمنی در شرایط بحرانی و بلایای طبیعی گفت: در کنار آمادگی لازم برای مقابله با آسیب های بلایای طبیعی باید به صدقه و دعا برای کاهش آثار این گونه بلایا بهره مند شویم.

حجت‎الاسلام والمسلمین سعیدی اظهارکرد: رعایت انصاف ازسوی کسبه و بازاریان، تلاش حوزه علمیه و نهادهای فرهنگی برای ارتقای شهر مقدس قم در تراز ام القری جهان اسلام، توجه به معماری اسلامی در این شهر مذهبی، پاکیزگی و نظافت شهر و رعایت قوانین رانندگی به خصوص موتورسواران، رعایت آداب و احکام و… باعث ارتقای این شهر مذهبی و عامل جلب رضایت حضرت معصومه(س) خواهد گشت.

وی در خطبه اول با اشاره به کاربرد کلمه فتنه در قرآن کریم گفت: یکی از معانی فتنه، امتحان است که در قرآن کریم به آن اشاره شده است؛ گاهی انسان‎ها بر سردو راهی قرار می‎گیرند؛ خداوند بندگان را در انتخاب راه، آزاد گذاشته است.