سخنگوی سازمان تعزیرات اعلام کرد:

هشدار به فروشندگان گرانفروش پوشاک برند خارجی

به گزارش نویدتهران،سخنگوی سازمان تعزیرات با هشدار به فروشندگان متخلف پوشاک برند، گفت: ما دوست نداریم به سمت تعطیلی و برخورد قضایی با واحدهای تولیدی حرکت کنیم، اما این حمایت نباید منجر به تضییع حقوق مصرف کننده شود.

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در نشست خبری امروز خود که در محل این سازمان برگزار می‌شد، با تبریک عید سعید فطر به بیان آمار سازمان تعزیرات حکومتی طی 83 روز نخست سال جاری، گفت: در 83 روز نخست سال جاری (تا 21 خردادماه) 120 هزار و 641 پرونده وارده به تعزیرات داشته ایم و 107 هزار و 82 پرونده مختومه شده است و کل مانده پرونده‌های سازمان 56 هزار و 455 فقره می‌باشد.

وی افزود: متخلفان در این 83 روز 7 هزار میلیارد و 703 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند. بیشترین پرونده‌ها مربوط به حوزه کالا و خدمات می باشد و بیشترین ارزش ریالی تخلف مربوط به حوزه قاچاق است که مقایسه تعداد پرونده‌های قاچاق و میزان ارزش ریالی نشان دهنده برخورد با قاچاقچیان در سطح کلان است.

وی با اشاره به طرح ضیافت و اقداماتی که انجام شده اظهارداشت: سه هزار و 502 تیم گشت مشترک تعداد 16 هزار و 472 مورد بازرسی انجام داده اند و در این بازرسی ها پنج هزار و 822 واحد دارای تخلف، پنج هزار و 824 واحد بدون تخلف، چهار هزار و 826 واحد تذکر گرفتند و برای 6 هزار و 363 متخلف پرونده تشکیل شده و متخلفان جمعاً به پرداخت 196 میلیارد و 494 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده اند.

*از افزایش پرونده های قاچاق شیرخشک در سیستان و بلوچستان تا جریمه 97 میلیاردی یک شرکت برای گرانفروشی در تهران

وی با تشریح مهم ترین پرونده های مهم و ملی در سراسر کشور گفت: در استان تهران یک شرکت بین المللی به دلیل گرانفروشی بیش از 90 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به پرداخت 97 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده که رای صادره در شعبه تجدیدنظر قطعی شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در استان سیستان و بلوچستان ماموران پلیس آگاهی شهرستان ایرانشهر مقدار 160 کیسه شیر خشک جمعا 4 تن را در حال قاچاق کشف کردند و با توجه به تائید دانشگاه علوم پزشکی در مورد مصرف قابل انسانی این محموله، حکم به ضبط محموله صادر و متهم به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 5 فقره پرونده شیرخشک به میزان 121 تن تشکیل شده که 3 فقره مختومه شده و 2 پرونده با مقدار 107 تن در حال رسیدگی است، افزود: همچنین محموله 25 تن شیر خشک نیز توسط پلیس آگاهی کشف و پس از استعلام مصرف انسانی از دانشگاه علوم پزشکی حکم به ضبط محموله صادر و متهم به پرداخت 5 میلیارد و 600 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

سخنگوی تعزیرات به پرونده‌ای در استان یزد اشاره کرد و گفت: محموله لوازم پزشکی و باطری تلفن همراه قاچاق در گلوگاه شهید مدنی مهریز به ارزش 6 میلیارد ریال کشف و پرونده در حال رسیدگی و صدور رای می باشد.

رایگانی همچنین در مورد استان کردستان اظهارداشت: پس از کشف 11 کیلو و 235 گرم و 310 سوت زیورآلات سفید و زرد، رسیدگی به پرونده آغاز و با احراز تخلف متهم به ضبط محموله و پرداخت 12 میلیارد و 729 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی افزود: در استان فارس با کشف محموله قاچاق پارچه از یک کامیون در حال تردد در دشت ارژن، پرونده تخلف تشکیل و استعلام های لازم انجام شد و با توجه به عدم ارائه مدارک قانونی از سوی متهم و تائید مراجع ذیصلاح، محموله توقیف و به سازمان اموال تملیکی ارسال شد. ارزش این محموله 27 میلیارد ریال است و حکم متهم نیز به زوی صادر می شود. همچنین یک محموله پارچه قاچاق نیز به ارزش 32 میلیارد ریال از یک کامیون کشف شده و شعبه در حال دریافت اظهارات متهم است.

وی اضافه کرد: همچنین یک محموله قاچاق لوازم یدکی به ارزش 6 میلیارد ریال کشف و به تعزیرات حکومتی ارسال شده که شعبه رسیدگی کننده، در حال بررسی موضوع است.

*وصول 5.4 میلیارد جریمه در استان فارس

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: مامورین اجرای احکام تعزیرات فارس پس از محکومیت 15 میلیارد ریال قاچاقچی ارز، موفق شدند مقدار 3 میلیارد ریال از این جریمه را وصول و به حساب خزانه دولت واریز کنند. همچنین در پرونده قاچاق ارز دیگری نیز که متهم 15 میلیارد ریال جریمه شده بود، ماموران اجرای احکام مقدار دو میلیارد و 400 میلیون ریال از جریمه مذکور را وصول کردند.

رایگانی گفت: در استان ایلام پرونده عدم ایفای تعهدات ارزی یک شرکت به ارزش 16 میلیارد ریال در تعزیرات ایلام تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

وی همچنین به استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: 5 پرونده قاچاق دام (گوسفند و شتر) به ارزش 9 میلیارد ریال تشکیل و در حال رسیدگی است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره پرونده‌ای در استان گلستان گفت: یک شرکت به اتهام کسری گندم و عرضه خارج از شبکه گندم به پرداخت 175 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. همچنین شرکت دیگری نیز به اتهام عرضه خارج از شبکه گندم به پرداخت 66 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی افزود: در استان هرمزگان نیز در 4 پرونده قاچاق سوخت 12 نفر متهم جمعا به پرداخت 34 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده اند.

سخنگوی تعزیرات بیان داشت: پرونده احتکار میوه توسط فردی به ارزش 18 میلیارد ریال و پرونده قاچاق پتو توسط 2 نفر به ارزش 200 میلیارد ریال و همچنین پرونده قاچاق تن ماهی به ارزش 120 میلیارد ریال مهم ترین پرونده های در دست رسیدگی می‌باشد.

رایگانی در خصوص اقدامات تعزیرات استان آذربایجان غربی نیز گفت: برای مدیرعامل یک شرکت وارداتی به دلیل گرانفروشی یک هزار و 322 دستگاه کولر گازی جریمه 21 میلیارد ریال صادر شده است همچنین در یک پرونده ارزی، حواله ارزی خارج از ضوابط تعیینی از سوی یک شرکت به میزان 80 هزار یورو وصول شده و حکم جریمه 78 میلیارد ریالی متهم نیز در شعبه تجدیدنظر قطعی شده است.

وی ادامه داد: یک شرکت صادراتی به دلیل قاچاق 44 هزار و 800 کیلوگرم بشکه رزین حاوی 85 درصد مواد سوبسید دار از نوع نفت سفید، به پرداخت 88 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد استان عملکرد اخیر تعزیرات استان خراسان شمالی گفت: با گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در مورد گرانفروشی 71 هزار و 400 کیلوگرم برنج توسط یک شرکت بومی، تخلف بررسی و پس از احراز متهم به پرداخت 3 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده است که این حکم در مرحله اجرا است.

رایگانی اضافه کرد: در استان مرکزی نیز قاچاقچی محموله سیگار به ارزش 18 میلیارد ریال در تعزیرات حکومتی به ضبط محموله به نفع ستاد اجرایی حضرت امام (ره) و پرداخت 18 میلیارد و 483 میلیون ریال جزای نقدی و همچنین ضبط خودرو حامل محموله محکوم شد همچنین دو پرونده احتکار فویل آلومینیومی به ارزش 82 میلیارد ریال در حال رسیدگی است.

وی در خصوص اخرین اخبار استان کرمان گفت: با متوقف کردن یک کانتینر توسط مامورین نیروی انتظامی مشخص شد بارنامه این کانتینر مربوط به پارچه است اما با توجه به مشکوک بودن رفتارهای راننده، ماموران اقدام به فک پلمپ کانتینر و کشف یک میلیون و 700 هزار نخ سیگار کردند و بلافاصله پرونده به تعزیرات ارجاع و مورد رسیدگی قرار گرفت. نهایتا متهم پرونده به پرداخت 19 میلیارد ریال جریمه نقدی و ارزش خودروی حامل محموله محکوم شد و همچنین حکم به ضبط سیگارهای مکشوفه نیز صادر شد.

*محکومیت 12 میلیاردی مدیرعامل یک کشتارگاه در سمنان

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد اقدامات انجام شده در استان سمنان نیز گفت: مدیرعامل کشتارگاه «الف» به دلیل گرانفورشی 143 هزار و 192 کیلوگرم گوشت مرغ در تعزیرات به پرداخت 12 میلیارد و 96 میلیون ریال جزای نقدی ر حق صندوق دولت و ممهور نمودن پروانه به مهر تخلف مرتبه اول محکوم شد.

رایگانی افزود: در استان لرستان نیز با هماهنگی انجام شده از سوی معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مقرر شده بود که سازمان همیاری شهرداری سهمیه گوشت گرم گوسفندی تنظیم بازار را برای توزیع میان مصرف کنندگان بر اساس فرم زمانبندی و سهمیه شهرستان خرم آباد، تحویل فروشگاه های منتخب کند.

وی اضافه کرد: حسب گزارش های دریافتی سازمان مذکور برخلاف ضوابط توزیع، کالای مورد نظر را تحویل واحدهای صنفی مربوطه نکرده و بر همین اساس پرونده تخلف تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت و در بررسی های شعبه سوم ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی خرم آباد موضوع عرضه خارج شبکه مقدار یک هزار کیلوگرم گوشت گوسفندی محرز و مشخص شد و نهایتا متهم (سازمان همیاری شهرداری) به پرداخت یک میلیارد و 820 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

وی گفت: در استان آذربایجان شرقی، یک شرکت وارد کننده مواد اولیه صنایع تولید کفش به دلیل گرانفروشی و عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری به پرداخت 59 میلیارد ریال جریمه محکوم شد. (این شرکت مواد اولیه صنایع کفش را فرآوری می‌کرده یعنی کاتالیزور را به صورت خام وارد کرده و پس از فرآوری آن را به 20 گرید مختلف تغییر داده و با قیمت جدید به فروش می رسانده اما از نظر کارشناسان عمل فرآوری دلیل بر افزایش قیمت اینم کالا نیست و تخلف است.

رایگانی در خصوص عملکرد استان خراسان رضوی نیز بیان کرد: پس از کشف 6 میلیون و 700 هزار درهم ارز قاچاق توسط مامورین مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، بلافاصله برای فرد متخلف پرونده تعزیراتی تشکیل که در نهایت پس از رسیدگی و أخذ دفاعیات متهم به پرداخت 54 میلیارد و 976 میلیون و 501 هزار ریال جزای نقدی ، معادل یک برابر بهای ارز قاچاق و ایضا پرداخت مبلغ 54 میلیارد و 976 میلیون و 501 هزار ریال معادل ارزش ارز از بین رفته محکوم گردید.

وی در ادامه گفت: فرد متخلف در مجموع به پرداخت 109 میلیارد و 953 میلیون و 2 هزار ریال محکوم شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص آخرین اقدامات استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یک شرکت تولیدی بطری آب معدنی که با کد بورسی سهمیه ماهانه مواد پتروشیمی را خریداری می کرد تا بطری آب معدنی تولید کند؛ این سهمیه را به صورت آزاد و غیرمجاز در شمال و کردستان به فروش رسانده که به همین دلیل به پرداخت 34 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

*آخرین اقدامات انجام شده در تعزیرات برای پرونده های عدم تحویل خودرو

وی اظهار داشت: گروه خودروسازی بهمن 150 دستگاه خودروی بِستِر تعهد داده بودند که با حضور مدیرعامل این شرکت هر 150 خودروی بِستِر به قیمت مصوب سازمان حمایت یعنی قیمت 103 میلیون تومان تحویل مشتری شد ذکر این مطلب که این تحویل غیر حکمی بوده و حکم مجازاتی صادر نکردیم مهم است.

سخنگوی سازمان تعزیرات به پرونده شرکت خودروساز دیگری اشاره کرد و گفت: خودوری هاوال 100 دستگاه مانده بود که به قیمت سازمان حمایت تحویل مشتریان داده شد.

وی افزود: در این پرونده یک هزار و 400 تعهد باقیمانده بود که مشتریان این خودرو مطمئن باشند که تعزیرات در حال پیگیری است. از گمرک آخرین اطلاعات قطعه این خودرو را استعلام گرفتیم، از پلیس راهور تعداد پلاکی که برای این خودرو صادر شده جواب داده، اسامی این پلاک‌ها که به نامشان صادر شده را در خواست کردیم و حقوق کسانی که ثبت نام کردند ضایع نمی‌شود.

رایگانی ادامه داد: شرکت سایپا 2000 دستگاه تعهد تحویل خودروی سیتروئن C3 داشتند که 1300 تحویل دادند و 700 شاکی از سوی سازمان حمایت ارجاع داده شده که مهلت یک ماهه به شرکت سایپا سیتروئن دادیم و مدیرعامل این شرکت در تعزیرات تعهد دادند که هر 700 خودروی باقیمانده طی یک ماه تحویل مشتریانی که ثبت نام کردند زیر قیمت سازمان حمایت تحویل داده شود و قول می‌دهیم که قطعاً روند تحویل را پیگیری می کنیم.

وی بیان کرد: کرمان موتور 45 دستگاه را باید تحویل می داده که تحویل داده شده و در حال حاضر 40 نفر جدیداً مراجعه کردند که باز هم در حال رایزنی با این شرکت خودروساز هستیم.

وی افزود: پرونده مهمی که با یک هزار و 700 شاکی از شرکت هُوو بعد از مدت‌ها جلساتی که برگزار کردیم فقط 30 خودرو از این تعداد مانده که طی یکی دو هفته آینده بدون انجام کار رسیدگی چرا که سیاست ما حمایت از تولید است و دوست نداریم واحدهای تولید کننده جریمه شوند.

وی گفت: شرکت رامک خودو 1000 خودرو در گمرک دارند که توافقاتی کردیم که در آینده نزدیک خودروها تحویل شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: شرکت ایران خودرو دیزل پرونده بسیار سنگینی داشت که باز هم توافق کردیم که حساب‌ها آزاد شود به شرط تحویل خودروها. فقط در حوزه اداره کل تهران ما 12 هزار پرونده خودرو را مختومه کردیم و این آمار پر افتخاری است و در یک سال 12 هزار شاکی را رضایتشان را جلب کردیم با همکاری سازمان‌های مختلف علیرغم همه محدودیت‌ها.

رایگانی بیان کرد: در مراجعه یکی از شهروندان به تعزیرات در مورد سایپا گفته خودروی من کراس 300 برلیانس فول اتوماتیک بوده که در پیش فروش باید همان موقع مبلغ خودرو را واریز می‌کردیم.می‌گویند تاریخ صدور دعوتنامه در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور است و در هر ماهی که صادر شود حداقل 60 روز بازه زمانی تحویل خودرو طوری می‌کشد که این تماماً به نفع شرکت است. از طرف دیگر پرسیدم اگر بخواهیم پول را پس بگیریم چه؟ گفتند که واریز پول شما با سودش 3 ماه زمان می برد یعنی اگر پولمان‌را هم بخواهیم باید 3 ماه صبر کنیم.

*فرصت یک هفته ای تعزیرات به فروشندگان پوشاک برند برای اصلاح قیمت های نجومی

وی با هشدار به واردکنندگان پوشاک برند به کشور گفت: پوشاکی را 79 لیر و 99 که به قیمت روز 176 هزار تومان باید به مشتری عرضه می‌کرده اما به قیمت 459 هزار تومان به مشتری فروخته است در صورتیکه به قیمت امروز لیر قیمت 176 هزار و 500 تومان می‌شود که این اختلاف فاحش 3 برابری با تمام عوارض گمرکی و … در مورد یک پیرهن بچه‌گانه این اختلاف قیمت خیلی فاحش است.

وی افزود: ما دوست نداریم به سمت تعطیلی و برخورد قضایی با واحدهای تولیدی حرکت کنیم، اما این حمایت نباید منجر به تضییع حقوق مصرف کننده شود و قطعاً در دستور گشت‌هایی مشترک ما است و هفته‌آینده از این برند و دیگر برندهای پوشاک بازدید خواهیم داشت و بهتر است که قبل از ورود گشت‌های ما اصلاح قیمت داشته باشند.

*درخواست تعزیرات از پلیس فتا، وزارت ارتباطات و دادستانی: بر آگهی های تبلیغاتی نظارت کنید

وی در خصوص بحث قیمت خودرو و مسکن و اینکه آیا تعزیرات به این موضوع ورود می‌کند یا خیر، گفت: با فضاسازی‌هایی که در فضای مجازی و گروه‌های تلگرامی و واتساپی انجام می‌شود که این ادام درست نیست. امروز من آگهی یک شهاب سنگ را در سایت دیوار به قیمت 1 میلیارد تومان آگهی کرده بودند. ما خواهش می‌کنیم از پلیس فتا و وزارت ارتباطات و دادستانی که نظارتی بر این سایت‌ها کنند.

رایگانی در خصوص فصل جابجایی خانه و ورود به مبحث اجاره بها آیا ورود می‌کند یا خیر، گفت: ما قانوناً اجازه ورود به این امر را نداریم و امیدواریم که در مجلس اتفاقات خوبی در بحث قوانین و مقررات بیفتد.

وی در مورد برنج‌های کشف شده در فروشگاه شهروند گفت: وظیفه ما این است که پرونده‌هایی که رسیدگی می‌شوند اطلاع‌رسانی کنیم اما دوست نداریم وارد یک تقابل رسانه‌ای شویم. تا روزی که خود مدیرعامل شهروند نشست خبری برگزار نکردند ما چیزی در مورد اسم فروشگاه نگفتیم. همین الان یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیگر با شکایت دادستانی با نظر کارشناسی برنج ایرانی دانه بلند هاشمی که 70 درصد این برنج پاکستانی بوده و 30 درصد ایرانی که پرونده در دست رسیدگی است و طی هفته آینده حکم آن صادر می‌شود.

سخنگوی تعزیرات در مورد فروشگاه شهروند گفت: تأمین کننده این شرکت به تقلبی بودن جنس اعتراف کرده و به صراحت گفته که برنج قاطی دارد. برای ما محرز است که این برنج تقلب در آن صورت گرفته و محرز است که تأمین کننده این تقلب را انجام داده و قطعاً شهروند از این تقلب مطلع نبوده که بعد از صدور حکم جزئیات پرونده را اعلام می‌کنیم. طبق اعلام مکتوب سازمان حمایت امکان کارشناسی این برنج‌ها وجود ندارد و کارشناسان اتحادیه‌ها فقط می‌توانند نظر کارشناسی دهند.

وی در مورد موضوع کشف 136 هزار کولر گازی گفت: 155 میلیارد تومان جریمه شده که در مرحله اجرای حکم است.

رایگانی در خصوص شرکت قطعه‌سازی کروز که متهم به عدم تأمین قطعه شده و قیمت‌های برخی لبنیات مانند دوغ گفت: در مورد شرکت‌های تأمین کننده قطعه‌ساز نحوه ورود سازمان تعزیرات به تخلفات خودروسازها و مجموعه‌های وابسته به این شکل است که ما با شکایت سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان به ما اعلام کند تا ما ورود کنیم. شرکتی که نام برده شده بحث حقوقی است.

وی در مورد افزایش قیمت‌های محصولات لبنی که با حمایت دولت انجام شده، گفت: دولت این توقع را از تولید دارد که در تمام صنعت هوای مردم را داشته باشند. اینکه کسی اعلام کند در 3-4 قلم از تولیدات ما منتظر اعلام نرخ هستم و در بقیه موارد خودسر عمل می‌کند، این درست نیست و قطعاً سازمان حمایت رصد می‌کند و با گزارش سازمان حمایت به سازمان تعزیرات ما ورود خواهیم کرد ولی این پذیرفتی نیست که 3-4 قلم کالا منتظر اعلام قیمت باشد و در بقیه موارد خودسر عمل کند.

رایگانی در خصوص درج قیمتی که روی برخی محصولات و فروش آن با قیمت دیگر در سوپرمارکت‌ها گفت: این سوال را از اتحادیه‌ها و اصناف بپرسید. نظارت بر واحدهای تولیدی با سازمان حمایت است.

وی در خصوص عدم ورود تعزیرات به قیمت خرما گفت: ما قطعاً در مورد پرونده‌های صنفی رسیدگی می‌کنیم. ما متأسفانه در مورد نه فقط خرما و همه کالاهایی که کف و سقف ندارند خیلی برخورد اجرایی نداریم. بلیت هواپیما هم در تعطیلات عید فطر از 200 هزار تومان متأسفانه به یک میلیون تومان هم رسید نتیجه اینکه تا زمانی که نرخ مصوبی برای کالا و خدماتی وجود نداشته باشد امکان رسیدگی را نداریم.

سخنگوی سازمان تعزیرات در خصوص وجود هوا در محصولات چیپس، پفک و مغزها گفت: من مجدداً خواهش می‌کنم که اتحادیه‌ها به این موضوع ورود کنند وزنی که در ببعضی بسته‌ها درج شده با وزنی که تحویل مشتری می‌شود یکسان نیست. شاهدیم که تبلیغات روغن در صدا و سیما که مثلاً روغن اضافه شده به ویتامین D، چه کسی آمده آیا واقعاً این روغن ویتامین D را دارد؟ یا تبلیغ روغن بدون پالم می‌کنند چه کسی آمده واقعاً بسنجد که آیا واقعا روغن پالم ندارد؟ آیا روی آبمیوه‌ها که درج می‌شود 100 درصد طبیعی چه کسی آمده بسنجد واقعاً طبیعی است یا خیر.

وی افزود: ما از دستگاه‌ها می‌خواهیم برای امنیت مالی و سلامت مردم به کمک سازمان تعزیرات بیایند که این محتویات و وزن و کیفیت کالاها را بسنجیم.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص پرونده‌های تشکیل شده در مورد کاغذ گفت: در استان فارس، گشت مشترک تعزیرات با دریافت گزارش احتکار کاغذ به محل اعزام و پس از بررسی مشخص شد فردی بدون ثبت اطلاعات محموله در سامانه جامع انبارها، محموله مذکور را در انبری نگهداری کرده و با توجه به دریافت اظهارات متهم و مشخص شدن سوءنیت وی؛ حکم به توزیع کاغذهای کشوفه در شبکه رسمی به نزخ مصوب سازمان نظارت صنعت، معدن و تجارت صادر شد.

رایگانی گفت: در استان سمنان 6 پرونده عدم ایفای تعهدات برای خرید کاغذ تشکیل شده است و در این زمینه 3 شرکت متخلف به6 ماه تا یک سال تعلیق کارت بازرگانی و اعاده عین ارز دریافتی به بانک شاکی محکوم شده اند.ارزی های دریافتی شامل 13 میلیون یورو، 662 میلیون ون کره و 3 میلیون یوآن چین بوده است.

وی در پایان گفت: در استان تهران تعداد 30 فقره احتکار کاغذ تشکیل شده که یک فقره به دلیل عدم صلاحیت به مراجع ذیصلاح ارسال، 2 پرونده منع تعقیب صادر شده و 3 پرونده نیز با ارائه مدارک برائت گرفته اند. 15 پرونده در حال رسیدگی و دریافت استعلام است.

وی افزود: 9 پرونده نیز مهلت یک هفته ای برای اجرای ضوابط قیمت گذاری دریافت کرده اند

.