رئیس قوه قضاییه:

هر حرکت نامعقول آمریکا، پاسخی به یادماندنی خواهد داشت

به گزارش نویدتهران،رئیس قوه قضاییه، سخنان اخیر رئیس جمهور محترم در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مبنی بر هشدار به آمریکا در قبال تهدیداتش را سخن همه مردم و مسئولان نظام دانست و گفت: آمریکا بداند که هر حرکت نامعقول و غیرمنطقی اش در مورد ایران، پاسخی خواهد داشت که در تاریخ ماندگار خواهد شد.
آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، پیشاپیش فرا رسیدن سالروز میلاد مسعود حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) را تبریک گفت و با بیان اینکه افتخار شیعیان و به ویژه هموطنان عزیزمان، بهره مندی از برکات مشهد شریف آن امام همام است، تصریح کرد: قضایایی که از اجابت حوائج مومنین با توسل به ساحت حضرت امام رضا (ع) نقل شده، بسیار عبرت آموز است. خصوصا اهل معنا و باطن، عنایات خاصی به مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) دارند و مجموعه روایات منقول از این مقام عالی مقدار، معدن معارف و حکمت الهی است که بسیاری از آن‌ها نیز منبعی گرانبها برای استفاده و احتجاج علما در طول قرون متمادی بوده است. منابعی نظیر «عیون اخبار الرضا» از شیخ صدوق و کتب دیگر در این زمینه، از جمله این منابع غنی و سرشار از معارف نورانی اهل بیت (ع) است. خدا را بر نعمت ولایت اهل بیت (ع) شاکریم و از حق تعالی می‌خواهیم که به همه ما توفیق اقتراب و انس بیشتر به ساحت آن بزرگواران را عنایت فرماید.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به برکات ماه ذیقعده، ایام این ماه را واجد ویژگی‌هایی عظیم از باب اجابت دعا و توبه مومنین برشمرد و افزود: روایت پیامبر (ص) در این زمینه که در خصوص این ماه ذکر شده است، بیانگر اهمیت و عظمت ماه ذیقعده به عنوان اولین ماه حرام است و امیدواریم همگی توفیق بهره مندی از خصایص و برکات این ماه را بیابیم.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب قانون سرزمین یهود از سوی رژیم صهیونیستی در روز‌های اخیر، این اقدام را در ادامه روش‌ها و منش‌های غیرانسانی و غیرمعقول این رژیم جنایتکار ارزیابی کرد و گفت: رفتار‌های رژیم صهیونیستی را از زمان پدید آمدن این غده سرطانی در منطقه بار‌ها مشاهده کرده بودیم، اما اقدام اخیر آن مبنی بر محروم کردن مردم فلسطین از حق تعیین سرنوشتشان، تحول رفتاری بسیار عجیبی بود.

رژیم صهیونیستی، نماد جنایات سلطه جهانی در عصر حاضر است

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: آمریکا، رژیم صهیونیستی را نمونه عالی دموکراسی در غرب آسیا توصیف کرده بود. این است نمونه عالی دموکراسی مورد تایید آمریکا که مردم یک سرزمین را آواره و آنان را از حق رای در مورد سرنوشت خود محروم کنند. اخراج مردم یک سرزمین از وطنشان با کدام معیار انسانی و حقوق بشری سازگار است؟ گرچه تا قبل از این نیز رژیم صهیونیستی چنین رفتار‌هایی داشت، اما اقدام غیرعقلانی و غیرمنطقی اخیر این رژیم در مقام تقنین و با پشتیبانی آمریکا و رژیم‌های خائن منطقه در محروم ساختن ملتی که حق آنان در قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، اقدامی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن عبور کرد.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه کشور‌های اسلامی نباید اجازه باز شدن چنین راه‌هایی را بدهند، اظهار کرد: امروز جهان اسلام و همه وجدان‌های بیدار در جهان، موظف به حمایت از حقوق مردم فلسطین هستند. دست و پای ظالم باید قطع شود و تلاش مسلمانان باید معطوف به این ماجرا باشد. رژیم صهیونیستی، نماد و عصاره همه ظلم‌ها و جنایات سلطه جهانی و نمایانگر حقوق بشر آمریکایی در عصر حاضر است.

عاملان شهادت پاسداران و بسیجیان در مریوان، پاسخ قاطعی دریافت خواهند کرد

رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود با اشاره به شهادت تعدادی از پاسداران و بسیجیان عزیز در مریوان از سوی عده‌ای فریب خورده و مزدور اجانب طی روز‌های اخیر، اظهار کرد: عاملان این جنایات و عناصر پشت پرده آن گمان می‌کنند که با چنین ایذا‌هایی می‌توانند بر حرکت و رفتار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، تاثیر بگذارند. این گمان، یک اشتباه محض است، زیرا مردم این کشور در طول تاریخ انقلاب اسلامی، چنین حرکت‌ها و بزرگ‌تر از آن‌ها را پشت سر گذاشته اند، بدون آنکه قدمی از آرمان‌های خود عقب بنشینند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه عاملان و افراد پشت پرده این جنایات بدانند که جمهوری اسلامی بر چنین ایذا‌هایی صبر نمی‌کند و قطعا پاسخ قاطعی به آن‌ها خواهد داد، برای این شهدای گرانقدر، علو درجات و ضمن تسلیت به بازماندگان، از درگاه الهی برای آنان طلب صبر و اجر کرد.

سوء مدیریت‌ها در پیش آمدن برخی شرایط موثر بوده است

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی و روانی دشمن علیه ایران، تصریح کرد: مدتی است که هیات حاکمه آمریکا با توهمات ناشی از مشاوره‌های غلط عوامل ضد انقلاب گمان می‌کند که وضعیت اقتصادی کشورمان را بر هم زده است. البته فشار‌های دشمن بی تاثیر نیست، اما در پیش آمدن برخی شرایط، مطمئنا سوء مدیریت‌ها اثرگذار بوده است. کشور ما دارای امکانات و استعداد‌های فراوان از نظر ثروت‌های خدادادی و منابع انسانی است و فقط لازم است با تدبیر صحیح از این امکانات استفاده شود.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه نگاه به درون، منافاتی با توسعه روابط با کشور‌های دیگر ندارد، افزود: باید به گونه‌ای عمل کنیم که اگر زمانی دشمن خیال کرد با قطع برخی روابط می‌تواند تاثیری بر اقتصاد کشور بگذارد، این تاثیر به کمترین میزان ممکن برسد. امروز، ایران اسلامی به عنوان یک کشور توانمند، قدرت بلامنازع منطقه است و تهدید و تحریم آن کاملا بی معناست. منتها به شرط اینکه همه مسئولان با انسجام و وحدت و مردم نیز با فکر و عمل متحد، تهدید‌ها را خنثی کنند.

ایمان مردم، سلاحی عظیم در دست نظام است

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه خنثی کردن اثر فشار‌ها و تحمیل‌ها با یک برنامه ریزی منطقی امکان پذیر است و می‌توان با انسجام از سد مشکلات عبور کرد، یادآور شد: امروز در پی تهدیدات دشمن، مشاهده می‌کنیم که همه سلایق در کشور تحت پرچم نظارت‌ها و ارشاد‌های مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند و مردم ما در طول ۴۰ سال اخیر نشان داده اند که مقاطعی بسیار سخت‌تر را با تدبیر مسئولان و اتحاد خود، پشت سر گذاشته اند.

آیت الله آملی لاریجانی، ایمان مردم را سلاحی عظیم در دست نظام جمهوری اسلامی توصیف کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر ایمان به حق تعالی است و مردم ما اهل ایمان و عزت هستند. در روایات داریم که خداوند «اذلال نفس» را برای مومن جایز نمی‌داند بنابراین، عزت برای یک مسلمان بسیار مهم است. مسلمان در برابر ظلم می‌ایستد و مردم و نظام ما نشان داده اند که این سخن، صرفا یک ادعای تبلیغاتی نیست بلکه در مقام عمل، جهانیان شاهد ایستادگی‌های مردم ایران در طول تاریخ از کودتای طراحی شده توسط آمریکا گرفته تا تحمیل ۸ سال جنگ و انواع تهدید‌ها و تحریم‌ها بوده اند.

سخنان رئیس جمهوری، عزتمندانه و قدرتمندانه بود

رئیس قوه قضاییه در ادامه، سخنان روز گذشته رئیس جمهوری در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در خارج از کشور را قدرتمندانه و عزتمندانه توصیف کرد و افزود: شنیدم که آقای ترامپ در پاسخ به اظهارات رئیس جمهوری محترم کشورمان تهدید‌های متکبرانه و بلندپروازانه‌ای داشته است. البته از فرد محجور و سفیهی مثل ترامپ، چنین سخنانی بعید نیست منتها باید بداند که همه فراعنه تاریخ، چنین تکبر غیرمنطقی داشته اند و همه را به عبودیت خود فرا می‌خوانده اند. آمریکایی‌ها نباید فراموش کنند که اگر حق متعال اراده کند، شن‌های روان نیز مامور الهی برای زمین گیر کردن آن‌ها می‌شوند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به انواع اقدامات آمریکا علیه مردم ایران در طول دهه‌های گذشته، تصریح کرد: سخن روز گذشته رئیس جمهوری محترم، سخن همه مردم و مجموعه نظام جمهوری اسلامی است. مردم و مسئولان، متحد و منسجم همانند کوه در برابر تهدید‌ها ایستاده اند و از عزت خود دفاع خواهند کرد. آمریکا نیز بداند که هر حرکت نامعقولش در قبال ایران، پاسخی را در پی خواهد داشت که در تاریخ ماندگار شود. بر این اساس باید هوشیار باشد که مردم متین، عزیز و آبدیده ایران را چنین تهدید نکند.

رئیس قوه قضاییه در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه آمریکا سر عقل بیاید و روش منطقی و عقلانی را در پیش بگیرد، خاطرنشان کرد: نتیجه این رفتارها، انزوای هرچه بیشتر این کشور در سطح جهان بوده است. گرچه ممکن است چند صباحی برخی کشور‌ها به دلیل فشار آمریکا با آن همراهی کنند، اما هیچکس چنین روشی را قبول نمی‌کند و آمریکا بیش از هر زمان دیگری منزوی خواهد شد.

براساس این گزارش، معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی نیز در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی حاضر شد و گزارشی از اقدامات و عملکرد این سازمان را ارائه داد که نسبت به بخش‌هایی از این گزارش، دستوراتی از سوی رئیس قوه قضاییه به دستگاه قضایی صادر شد.