سرلشکر سلامی در همایش فرماندهان و مسئولین نزسا :

نیروی زمینی سپاه « نیروی راهبردی » است

به گزارش نویدتهران، فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه بدخواهان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در نقطه حداکثری میدان دشمنی با ملت ایران قرار دارند، مقاومت و ایستادگی را رمز جاودانگی ، پایداری و بقای انقلاب اسلامی و کشور دانست و افزود : مقاومت در این شرایط به معنای ایستادگی در زمان و نه پایداری در یک نقطه است.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش فرماندهان و مسئولین نیروی زمینی سپاه که در مشهد مقدس در حال برگزاری است، با اشاره به توانمندی های نیروی زمینی سپاه در عرصه اقتدار بخشی و صیانت از امنیت و آرامش مردم اظهار داشت : نیروی زمینی سپاه یک نیروی راهبردی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است که در تمام ابعاد ارتقا یافته و رشد و پیشرفت داشته است‌.

وی افزود : طراحی نیروی زمینی سپاه برای تکمیل نقشه قدرت واقعی است و این نیرو در همه ابعاد پیشرفت های خوبی داشته است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر نقش خلاقیت در برتری میدانی ،اظهار کرد: امروز نیروی زمینی سپاه درعرصه بکارگیری خلاقیت و اندیشه از نیروهای زمینی برتر در دنیا است، در همه ابعاد به سمت حرفه ای شدن پیش می رود و این نیرو تجربیات فراوانی را در دوران دفاع مقدس بدست آورده است.

فرمانده کل سپاه با تبیین ابعاد قدرت در نیروی زمینی سپاه اضافه کرد : به فضل الهی با حضور نیروی زمینی سپاه و سایر نیروهای مسلح مدافع انقلاب و کشور، ما در هیچ جنگی در روی زمین شکست نخواهیم خورد.

وی ادامه داد : جوهر اصلی نیروی زمینی سپاه محبت ، معنویت ، ایمان ، غیرت، پاکی ، اخلاص،امید و ایمان است و این نیرودر قلب های مردم جایگاه رفیعی دارد.

سرلشکر سلامی با قدردانی از همت و مجاهدت های فرماندهان و رزمندگان شجاع نیروی زمینی سپاه در صیانت از امنیت ایران اسلامی ، تاکید کرد : نیروی زمینی سپاه محکم و مطمئن است و در پیروزی ها و افتخارات این سرزمین نام و آوازه این نیروی با صلابت به چشم می خورد.

وی در ادامه تاکید کرد : شما رزمندگان نیروی زمینی نقش برجسته و تعیین کننده ای در دفاع از انقلاب و ملت ایران داشته اید و با حضور و مشارکت در متن حوادث و نبردهای بزرگ نقش آفرینی های حماسی و جاودانی برای نگارش در تاریخ اسلام رقم زده اید.

سرلشکر سلامی با اشاره به تحولات اخیر و آنچه در عرصه رویارویی با جبهه دشمن می گذرد، تصریح کرد : با گذشت زمان فضای منازعه ما با دشمنانمان وسعت می یابد در عین حال تهدیدات از شکل نظامی به عرصه های اقتصادی ، سیاسی و نیابتی تغییر وضعیت داده اند؛ دشمنی ها ثابت مانده اما رو به تزاید رفته و عمق و ژرف پیدا کرده است و آنچه تقلیل یافته است استراتژی هاست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه راهبردهای دشمن متغیر ، گاهی نظامی ، گاهی اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی و گاهی هم ترکیبی هستند، تصریح کرد : امروز دشمن در همه عرصه ها فعال و در واقع ما در یک جنگ تمام عیار و همه جانبه با دشمن به سر می بریم ‌‌.

فرمانده کل سپاه با اشاره به فرسوده شدن توان دشمن و ناتوانی در جایگزین سازی و تاکید بر ظرفیت های ایران اسلامی برای جایگزین کردن قوای جدید گفت : امروز بحمدالله ما قدرت جایگزینی متنوعی داریم و همواره تازه می شویم ؛ نیروی انسانی مومن و انقلابی به عنوان عنصر اصلی قدرت همچون رود خروشان در سپاه جاری است و اجازه نمی دهد هیچگاه کهنگی به سراغ ما بیاید.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه میدان جهاد هر وقت مشتعل می شود حضور و عطش نیروها برای جهاد و میل به شهادت بیشتر می شود، گفت: هر شهیدی که می آید همه شوق شهادت پیدا می کنند ؛ مانند آنچه در ماجرای شهید محسن حججی به عنوان ماجرایی که بسیار درس آموز بود و بشارت و دستاورد فراوانی داشت ،پدیدار شد.

وی افزود : جوانان جامعه ما در هنگام خطر و نیاز انقلاب و کشور از همه چیز خود دست می کشند و مجاهد می شوند و حتی درخواست حضور در سرزمین های دوردست برای دفاع از اسلام ،انقلاب اسلامی و ایران را دارند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه نیروی زمینی همه قدرتش برای غلبه بر دشمن را از ایمان می گیرد گفت : اولین عنصر که باید همواره و در همه شرایط تقویت شود ایمان است که از قله ها یعنی از دل ، کلام ، رفتار ، محبت ، تعبد ، پذیرش مخاطرات و حضورفرمانده می جوشد.

وی خاطرنشان کرد : گوهر معنا بخش درونی ایمان را باید برای همه شرایط به خصوص در میدان های نبرد و مقابله با تهدیدات دشمن تقویت کنیم،زیرا نیروی زمینی در مصاف با دشمنان ابتدا با روح خود و سپس با جوارح و تجهیزات می جنگد.

فرمانده کل سپاه در پایان با تاکید بر اینکه بدخواهان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در نقطه حداکثری میدان دشمنی با ملت ایران قرار دارند، مقاومت و ایستادگی را رمز جاودانگی ، پایداری و بقای انقلاب اسلامی و کشور دانست و افزود : مقاومت در این شرایط به معنای ایستادگی در زمان و نه پایداری در یک نقطه است.