سردار ایوب سلیمانی:

نیاز به بازنگری در برخی قوانین و مقررات در فضای مجازی

به گزارش نویدتهران،جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه دو مطالبه در فضای مجازی باید اجرا شود، اظهار داشت: یکی تهیه و تدوین مجموعه قوانین و مقررات و دیگری حمایت و پشتیبانی از پلیس در این زمینه است.
سردار ایوب سلیمانی در حاشیه تکریم و معارفه فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به گستردگی و بررسی های دقیق و همه جانبه ضرورت نیاز به وجود فرماندهی ویژه شرق تهران و نیز فرماندهی ویژه غرب استان تهران احساس شد که خوشبختانه امروز همه شاهد موفقیت های این مجموعه ها در اطراف تهران هستیم.

وی با بیان اینکه برخی محدودیت ها در خلال مأموریت های این مجموعه ها وجود دارد اظهار داشت: امیدواریم با حمایت مسئولان مربوطه و تقویت این مجموعه ها بتوانیم در انجام مأموریت ها موفق تر از قبل عمل کنیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه احداث و راه اندازی این مجموعه ها یکی از اولویت های ما محسوب می شد، ابراز امیدواری کرد: ساختمان مجموعه انتظامی ویژه شرق تهران که در حدود 30 درصد کار پیشرفت داشته تا پایان سال 99 به بهره برداری کامل برسد و ان شاءالله با تأمین منابع محلی و منطقه ای به سرانجام برسد.

سردار سلیمانی در پاسخ به سوال خبرنگاری در زمینه هجمه برخی افراد به پلیس اظهار داشت: با پدیده جدیدی مواجهه ایم که امیدواریم با همکاری ارگان ها و سازمان های مختلف بتوانیم با این موضوع برخورد مناسبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا فضای مجازی اینگونه لجام گسیخته نیست و افرادی که در این فضاها فعالیت می کنند شناسنامه دار هستند، اظهار کرد: این موضوع کمک می کند تا همه مردم به نحو مطلوب از این فضا بهره برداری کنند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در کشور ما بیش از 53 میلیون نفر در فضای مجازی فعالند و بیش از 70 درصد مردم از اینترنت استفاده می کنند، اظهار داشت: این موضوع ظرفیت نفوذ را بیشتر می کند و نمی توان در این فضا بدون قاعده و ضابطه عمل کرد و قطعا نیاز به مدیریت و کنترل بیشتری خواهد بود.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه دو مطالبه در فضای مجازی باید اجرا شود، اظهار داشت: یکی تهیه و تدوین مجموعه قوانین و مقررات و دیگری حمایت و پشتیبانی از پلیس در این زمینه است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه امروز خوشبختانه پلیس فتا حضور مطلوبی در این فضا دارد و قابلیت های مناسبی درج پیدا کرده است، اظهار داشت: برخی محدودیت ها در این فضا وجود دارد که مربوط به قانونگذار است .

سردار سلیمانی با بیان اینکه مقابله با سرقت ها ، هتاکی به ارزش ها و برخورد با هر جرمی که در فضای مجازی اتفاق می افتد از وظایف پلیس فتا می باشد ، گفت: متأسفانه حدود برخی از جرایم هنوز مشخص نشده و نیاز است تا قانونگذار این جرایم را مشخص و در چارچوب معین و مقررات تعیین نماید.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با مشخص شدن همه ابعاد جرایم در فضای مجازی شاهد بهره مندی کامل تر مردم از آن خواهیم بود.