وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد :

نهضت ساخت داخل باید در کشور راه بیفتد

به گزارش نویدتهران،وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توجه به ساخت داخل را باید جدی بگیریم و این موضوع باید به یک نهضت در کشور تبدیل شود و نهضت ساخت داخل راه بیفتد.

رضا رحمانی در جلسه شورای معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب، افزود: حتی اگر موضوع تحریم ها هم مطرح نباشد، توجه به ساخت داخل برای آینده کشور، جایگاه تولید و اشتغال جوانان این مرز و بوم یک مساله مهم و حیاتی است.
وی با اشاره به ابراز خرسندی رهبر معظم انقلاب از اقدام اخیر وزارت صنعت،معدن و تجارت در اعلام فهرست مشکلات و نیازهای این بخش و فراخوان برای داخلی سازی این نیازها، تصریح کرد: یقیناً جایگاه رهبری بسیار بزرگتر از آن است که ما را مورد تقدیر قرار دهند و این همه از لطف و عنایت رهبری است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به کاری که شروع کردیم اعتقاد داریم، گفت: رهبری اطلاعات دقیق و به روزی از همه امور دارند و ما هنوز در اول راه هستیم و مطمئناً نیاز به کار اساسی برای نیل به اهداف است.
رحمانی با اشاره به اینکه موضوع ساخت داخل که مورد تأکید رهبری است باید با سرعت بیشتری دنبال شود، اضافه کرد: شرکت های بزرگ مانند ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه، تراکتور سازی باید خودشان نمایشگاه قطعات و ملزومات مورد نیازشان را برگزار کنند و برای داخلی سازی آن‌ها فراخوان دهند و تا زمانی که حتی یک قطعه نیاز به داخلی سازی هست، نمایشگاه را تداوم دهند.