آیت الله اعرافی در نمایشگاه کتاب تهران:

نمایشگاه کتاب ویترین آگاهی بخشی به مردم است

به گزارش نویدتهران، مدیر حوزه های علمیه کشور، گفت: نمایشگاه کتاب نقش بسیار کلیدی در آشنایی عموم جامعه و متخصصین با کارهای نو و جدید دارد، نقش مهمی که یک اهل نظر و دقت می تواند به تولید علم و فرهنگ داشته باشند.
آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، ظهر امروز از سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب بازدید و از غرفه‌های برخی انتشارات از جمله مدرسه علمیه دارالسلام تهران، بوستان کتاب، حوزه علمیه، انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، انتشارات جمکران، روایت فتح، سروش، جامعه المصطفی، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، هاجر و به نشر بازدید کرد و با مطالعه برخی کتب و گفتگو با ناشران، در جریان روند نشر و میزان استقبال مخاطبان قرار گرفت.

مدیر حوزه های علمیه کشور در گفتگویی با اشاره به تاثیر نمایشگاه کتاب در ارتقاء فرهنگ مطالعه در جامعه، اظهار داشت: بدون شک نمایشگاه کتاب می تواند یک ویترینی را باز کند و تابلویی را بر افرازد تا مردم آشنایی و آگاهی بیشتری از مسائل و علوم مختلف پیدا کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: نمایشگاه کتاب نه تنها برای عموم، بلکه برای متخصصین نیز یک رویداد بسیار خوبی است. خوشبختانه نمایشگاه کتاب امسال نسبت به سال های قبل خوب بود و انتشارات موسسات مختلف فروش خوبی داشتند.

وی تصریح کرد: نمایشگاه نقش بسیار کلیدی در آشنایی عموم جامعه و متخصصین با کارهای نو و جدید دارد، نقش مهمی که یک اهل نظر و دقت می تواند به تولید علم و فرهنگ داشته باشند. ارزیابی من از نمایشگاه کتاب امسال مثبت است و فکر می کنم بیش از آنچه است، استقبال وجود دارد.

آیت الله اعرافی در پایان با اشاره به حضور ناشران حوزوی در نمایشگاه کتاب تهران، خاطرنشان کرد: قم به عنوان پایگاه نشر دینی در کل کشور جایگاه دوم و در انتشارات دینی جایگاه اول را دارد. همکاران ما در قم تلاش کردند انتشارات حوزوی را از لحاظ سطح تولید ارتقاء و افزایش دهند تا با یک مهندسی مناسبی در نمایشگاه کتاب حضور پیدا کنند.