دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه:

نقش روسیه در برجام خوب بود

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارشکنی آمریکایی‌ها در اجرای برجام، گفت: نقش روسیه در برجام خوب بود و رایزنی‌های مفید و مستمری در این خصوص میان دو کشور برقرار شده است.
دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهربا لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته روابط خارجی مجلس دومای دولتی روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه روابط تجاری ایران و روسیه روز به روز در حال گسترش است، گفت: در این زمینه ایده های خوبی برای توسعه روابط وجود دارد و همکاری های مناسبی در مسائل منطقه ای با روسیه داریم.

دیدار رئیس کمیته امور بین الملل مجلس دومای روسیه با دکتر علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تا کنون رایزنی های مفید و مستمری در حوزه برجام با روس‌ها داشته ایم، اظهار داشت: نقش روسیه در برجام خوب بود و از آنجایی که آمریکایی ها در روند برجام ایجاد اشکال کردند باید زمینه های جدیدی برای اجرای این توافق فراهم شود.

وی ادامه داد: در حوزه مسائل سوریه نیز پیچیدگی‌هایی وجود دارد که ایران و روسیه می توانند با همکاری این مسائل را حل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بر ضرورت تقویت روابط بانکی میان دو کشور تأکید کرد.

رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه: خروج آمریکا از برجام غیرعاقلانه بود/ضرورت تشکیل کمیسیون مشترک میان دوکشور برای توسعه روابط تجاری

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته روابط خارجی مجلس دومای دولتی روسیه نیز در این دیدار ضمن تبریک انتخاب مجدد دکتر لاریجانی به سمت ریاست مجلس گفت: وضعیت ژئوپلتیک روسیه و ایران ایجاب می کند تا روابط هرچه نزدیک‌تری با یکدیگر داشته باشیم از این رو باید پروژه های دوجانبه را سریع‌تر پیش ببریم.

رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه در ادامه با اشاره به ایده تشکیل یک کمیسیون مشترک میان روسیه و ایران برای پیگیری توسعه روابط، عنوان کرد: این کمیسیون باید جلسات متعددی در دو کشور برگزار کرده و شرکت های بزرگ اقتصادی نیز در آن حضور داشته باشند.

دیدار رئیس کمیته امور بین الملل مجلس دومای روسیه با دکتر علی لاریجانی
وی افزود: پروژه های نفت و گاز و راه آهن از مهم ترین مسائلی است که باید میان دو کشور پیگیری شود همچنین باید زیرساخت های حمل و نقل در استان های شمالی کشور ایران برای ارتباط بیشتر فراهم شود.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس دومای دولتی روسیه در پایان خروج آمریکا از برجام را اقدامی غیرعاقلانه دانست و خاطرنشان کرد: ایران و روسیه همکاری های راهبردی در خصوص مسائل سوریه دارند و سوریه نقش ایران در منطقه را صرفا در راستای تأمین امنیت و ثبات می داند.