رييس پليس فتا استان اصفهان خبرداد:

نصب بدافزار كيلاگر ترفند سارق اينترنتي

به گزارش نویدتهران،رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: فردي كه با انتشار نرم‌افزار كيلاگر در فضاي مجازي اقدام به سرقت از حساب بانكي شهروندان مي‌نمود توسط پليس فتا استان اصفهان شناسايي و دستگير گرديد.
سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه از حساب وي مبلغ 60 ميليون ريال به صورت اينترنتي سرقت گرديده است، بررسي موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسي‌هاي فني و تخصصي توسط كارشناسان اين پليس مشخص گرديد بر روي سيستم رايانه‌اي شاكي بدافزار خطرناك كيلاگر نصب مي‌باشد.

اين مقام ارشد انتظامي در تشریح کیلاگر بيان کرد: اين بدافزار كليه اطلاعاتي كه كاربر با صفحه كليد تايپ مي‌كند را براي شخص كلاهبردار ارسال مي‌كند و از اين طريق آن شخص شياد مي‌تواند به اطلاعاتي همچون ايميل و رمز ورود آن، اطلاعات بانكي و ديگر اطلاعات خصوصي افراد دسترسي پيدا كند.

سرهنگ مرتضوي گفت: با توجه به حساسيت موضوع و احتمال اينكه از حساب‌هاي بيشتري سرقت صورت بگیرد، شناسايي متهم در دستور فوري كار پليس فتا قرار گرفته و پس از تلاش شبانه روزي كارشناسان و كارآگاهان اين پليس نهايتاً متهم به هويت رامين.ط شناسايي و دستگير گرديد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در بررسي‌هاي فني و بازجويي‌هاي انجام شده وي به دست آوردن 85 حساب بانكي و صدها ايميل و پروفايل خصوصي از شهروندان اعتراف نمود.

سرهنگ مرتضوي با بيان اين مطلب كه راه‌هاي شناسايي كيلاگر مشكل مي‌باشد، عنوان كرد: براي جلوگيري از آلوده شدن سيستم‌هاي رايانه‌اي به بدافزارها از آنتي ويروس‌هاي اورجينال و آپديت استفاده نماييد و همچنين از بازديد و دانلود از سايت‌هاي مشكوك و نامعتبر خودداري نماييد.

شایان ذکر است کاربران فضای مجازی در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.