حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه:

نابودی داعش شکست ذلت بار آمریکاست

به گزارش نویدتهران،خطیب نماز جمعه تهران نابودی داعش را به منزله شکست ذلت بار صهیونیسم بین الملل و استکبار آمریکا دانست و گفت: اولین طلیعه بسیج که کام جهانیان را شیرین کرد، حزب الله لبنان بود.
حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی بزرگ تهران برگزار شد، اظهار کرد: تفاوت های ایجاد شده در میان بندگان و مخلوقات به دلیل این است که بتوانیم همدیگر رو بهتر بشناسیم، اگر همه مثل همه بودند اینطور نمیشد. اما تفاوت های ظاهری و خانوادگی و مناصب برای شما پیش خدا اعتبار نمی آورد.

وی گفت: اگر می خواهید خداوند شما را بپسندد، برای رضای خداوند گناه نکنید، وظایف خودتان را در ارتباط با خودتان، خانواده، خداوند، زیر مجموعه ها و بالا دستی ها، همسایگان و دیگران به نحوی انجام دهید که خدا بپسندد. به پدر و مادر خود احترام کنید و از هیچ خدمتی نسبت به والدین فرو گذار نکنید که این تقوا است، چون دیگر او ضعیف است و تو قوی شدی.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اگر در برابر نیش زبان پدر و مادر آرامش داشتید و لبخند زدید و دست و پای آنها را بوسیدید معلوم است که تقوا دارید و نزد خداوند از اعتبار و جایگاه بالایی برخوردار هستید.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه تکبر، خودشیفتگی و از خودراضی بودن ویژگی های منفی است و به دور از تقوا به حساب می آید، گفت: تقوا روح عبادت است و اگر انسان شب و روز به عبادت و سجود هم مشغول باشد ولی کنترلی بر خود نداشته باشد، غیبت کند، نیش زبان داشته باشد و آبروی دیگران را ببرد، اینها نمونه های بی تقوایی است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: پیروزی های اخیر در برابر تروریست ها و متلاشی شدن شجره خبیثه داعش در واقع شکست ذلت بار مادر ناپاک داعش که همان صهیونیسم بین الملل و استکبار آمریکا است به حساب می آید.

وی افزود: اینها عجب بد مادری هستند و عجب بد ثمره ای بود که در عالم بشریت ایجاد تشویش، ناآرامی و اضطراب کردند. خوابی که اینها برای جهان اسلام دیده بودند با شکست های پیاپی در جنگ های ۶ روزه، ۳۱ روزه و ۵۱ روزه در هم شکسته شد و اسرائیلی که هیمنه پوشالی جهان استکبار به حساب می آمد هم نتوانست کاری انجام دهد.

حجت الاسلام صدیقی اظهار داشت: ما نشان دادیم می توانیم کارهای نشدنی را با ولایت مداری، اخلاص، ایثار و شهادت شدنی کنیم به طوری که شاهد بودیم جهان عرب نتوانست ۶ روز در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کند اما یک گروه مخلص لبنانی توانست شکستی توام با ذلت به آنها بچشاند که هرگز تصور آن را هم نمی کردند و طعم تلخ آن شکست همچنان استخوان های استکبار را خُرد می کند.

وی افزود: دشمنان ما به دنبال اجرای پروژه اسلام هراسی و ایران هراسی هستند که به فضل الهی در این مسئله هم موفق نخواهند بود؛ چرا که همان گونه که قدرت های وقت زمان پیامبر اکرم (ص)نتوانستند قیام ایشان را در هم بشکنند، دشمنان ما هم هیچ کاری را در این جهت پیش نخواهند برد.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه دشمن تاکنون هر اقدامی را که انجام داده است منجر به قوی تر شدن ما و ضعیف تر شدن خودش شده است، گفت: در نهایت آنها به ایجاد یک شجره خبیثه ننگینی روی آورده اند که خلاصه ای از همه بدیها، بی رحیمی ها و قساوت های پیشین بود و جمعیتی تحت عنوان داعش را به وجود آوردند که سرزمین هایی را غصب کرده، مناطقی را تخریب کرده، هزاران انسان بیگناه را کشته و انواع جنایات وقیحانه و وحشیانه ای را انجام دادند.

وی تصریح کرد: در پیروزی به دست آمده باید تقدیر کنیم از کلیه عواملی که در این فرآیند نقش داشته اند از جمله هدایت های رهبری معظم انقلاب، مرجعیت آیت الله سیستانی، فرماندهی سردار سلیمانی، جانفشانی های شهدای مدافع حرم، نیروهای مردمی سوریه و عراق، ارتش و دولت آن دو کشور، دولت و مسئولان خودمان و همه کسانی که دست به دست هم دادند تا این پیروزی شیرین در برابر تروریست ها به دست آید.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به هفته بسیج و نقش بسیجیان در ارائه خدمات و کمک رسانی کشور، گفت: بسیج شریانی از قله ای است که جامعه را با رهبری مرتبط می کند، بسیج اخلاص، بصیرت و اقدام به موقع و مناسب است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: ما امیدواریم که اصحاب رسانه و هنر در راستای تحکیم این شجره طیبه که به دست امام راحل ایجاد شده، از بسیجیان تقدیر و حمایت کنند.

وی با اشاره به مظلومیت مردم بی دفاع یمن در مقابل متجاوزان سعودی بیان کرد: مردم یمن به جز ایمان و روحیه بسیجی، هیچ ندارند و در مقابل ائتلاف سعودی و همپیمانان آن دلگرم به تجهیزات و حمایت های آمریکا و برخی قدرت های بین المللی هستند اما این یمن است که لشگر مخلص حق است و به زودی به خواست خدا آزاد خواهد شد.

حجت الاسلام صدیقی اظهار داشت: اولین طلیعه بسیج که کام جهانیان را شیرین کرد، حزب الله لبنان بود که خار چشم آمریکا و صهیونیست ها شده است.

وی افزود: اجلاس بین المللی محبان اهل بیت (ع) و مسئله تکفیری ها که به همت آقای ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری برگزار شد و مدعوین بسیاری را از کشورهای مختلف به تهران آورد، گام مثبت و سازنده ای در جهت ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی بود.

حجت الاسلام صدیقی در پایان با اشاره به زلزله غمبار کرمانشاه و خدمات رسانی های گسترده دستگاه های مختلف از جمله دولت، هلال احمر، ارتش و سپاه گفت: تمام این افراد مجاهدانه عمل کردند و به موقع در صحنه حاضر شدند اما مشکلات بسیاری همچنان وجود دارد و مردم زیادی در آن منطقه با سرما و شرایط نامناسب دست به گریبان هستند که امیدواریم با تلاش بی وقفه و جهادگرانه همه خدمتگزاران، هر چه زودتر این مشکلات برطرف شود.