آیت الله صدیقی:

مومن ولایتمدار از رجزخوانی و هیاهوی دشمن هراس ندارد

به گزارش نویدتهران،امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مومنان ولایتمدار از رجزخوانی و هیاهوی دشمن هراس ندارند، گفت: دشمن اکنون در حال جنگ اقتصادی با ملت ایران است، آن‌ها شعار حقوق بشر می‏‌دهند، ولی به ملت‏ها زور می‌‏گویند، مومنان ولایت‏مدار نیز هیچ وقت از این هیاهوهای دشمن خسته نشده و با تمام قدرت در برابر آن‏ها می‏‌ایستند.
آیت الله کاظم صدیقی در ویژه برنامه شام شهادت ششمین امام شیعیان که در صحن جامع رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه امام صادق(ع) با منبرها و کلاس‌‏های درسی که داشتند اسلام را احیاء کردند، عنوان کرد: این امام همام با توجه به خفقانی که وجود داشت، شاگردانی را تربیت کردند و جلوی خیلی از انحرافات فکری را گرفتند.
وی ادامه داد: طبق آیات قرآن کسانی که قدردان امامت و ولایت هستند، چهار ویژگی دارند، اولین ویژگی آن‌ها این است که خدای متعال آن‌ها را دوست دارد، این مقام والایی است که برای رسیدن به آن باید زحمات زیادی کشید.
این استاد حوزه عنوان کرد: ویژگی دوم مومنان ولایت‎مدار این است که خدای متعال را دوست دارند، به قول معروف محبت دو طرفه است، مومنی که خدا را دوست دارد به دنبال حرام نمی‎رود، اهل رباخواری نمی‌‏شود، به سخن اهل بیت(ع) گوش فرا می‎دهد و پیرو راه ایشان است.
وی تاکید کرد: اگر می‎خواهیم بفهمیم که آیا خدا را دوست داریم یا نه، باید ببینیم چقدر از خداوند تبعیت می‎کنیم، کسی که در تبعیت از خالق هستی سست است و به دنبال هوای نفس می‎رود، خداوند را دوست ندارد.
امام جمعه موقت تهران «جهاد در راه خداوند» را سومین خصلت مومنان ولایتمدار دانست و عنوان کرد: این مومنان در جهاد اکبر و اصغر پیوسته گوش به فرمان خداوند هستند و هرگز به سخن شیطان و هوای نفس گوش نمی‏دهند. جهاد در راه خدا یک جنگ مستمر است که تا قیامت ادامه دارد.
وی افزود: چهارمین ویژگی مومن ولایتمدار این است که از هیاهوی دشمن هراس ندارد، دشمن اکنون در حال جنگ اقتصادی با ملت ایران است، آن‌ها شعار حقوق بشر می‏‌دهند ولی به ملت‏ها زور می‏‌گویند، مومنان ولایت‏مدار هیچ وقت از این هیاهوهای دشمن خسته نشده و در برابر آن‎ها می‌‏ایستند.
آیت الله صدیقی تصریح کرد: امام صادق(ع) در زمان امامت خویش انسان‏های عالم، مجاهد، شجاع و عارف تربیت کردند، ایشان با برپایی کرسی علم و اندیشه سعی کرد تا اسلام را ترویج، شبهه‏‌ها را دفع و انحرافات را از بین ببرد.
وی افزود: امام صادق(ع) در دوران حیات خویش شاگردان شیعه و سنی زیادی داشتند، ایشان بدون اینکه در بین مذاهب و قومیت‏‌ها اختلافی ایجاد شود، با ظرافت کامل قرآن را تفسیر، احکام را بیان و احادیث رسول الله(ص) را تبیین می‎کردند.