وزیر آموزش‌وپرورش در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان نهضت سوادآموزی؛

مهارت‌آموزی باید جز لاینفک نهضت سوادآموزی باشد

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش‌وپرورش در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به‌ضرورت مهارت‌آموزی در سوادآموزی گفت: مهارت‌آموزی باید جز لاینفک نهضت سوادآموزی باشد.
سید محمد بطحایی در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان نهضت سوادآموزی که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد با تجلیل از خدمات ۸ساله علی باقر زاده اظهار کرد: کارهای بسیار خوبی در ۸ساله اخیر در حوزه سوادآموزی صورت گرفته است و با تأسیس سازمان نهضت سوادآموزی به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره)، دستاوردهای خوبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی داشتیم و این‌یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: هرچند دستاوردهای خوبی در حوزه سوادآموزی داشتیم اما موانعی در این مسیر وجود دارد که باید برطرف شود و امید است روزی فرارسد که هیچ فرد بی‌سوادی در کشور نداشته باشیم.

بطحایی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا افراد نسبت به تفاوت سواد و بی‌سوادی واقف شوند و برای سواددار شدن انگیزه و علاقه لازمه را داشته باشند.

وی ادامه داد: مهارت‌آموزی در نهضت سوادآموزی باید جز لاینفک این سازمان باشد هرچند بخش مهمی از این نقیصه به آموزش‌های ما در مدرسه برمی‌گردد.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: متأسفانه امروز مطالبی را در کتاب‌های درسی می‌بینیم که وجود آن ضروری نیست و باید بسیاری از ضروریات امروز جامعه جایگزین آن شود.

وی ادامه داد؛ بسیاری از اوقات دانش‌آموزانی که مدال‌های مختلف را در رقابت‌ها کسب کرده‌اند اما از اداره یک زندگی ساده ناتوان هستند و بسیاری از مهارت‌های اولیه زندگی و اجتماعی را نمی‌دانند و گاهی اوقات نیز نبود این مهارت‌ها مشکلات اساسی در زندگی افراد به وجود می‌آورد.

عضو کابینه تدبیر و امید اظهار کرد: سازمان نهضت سوادآموزی باید بیش‌ازپیش به آموزش مهارت‌های اجتماعی بپردازد.