آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

مقاومت در برابر دشمن که مورد تاکید مقام معظم رهبری است همان خط و اندیشه امام خمینی(ره) است

به گزارش نویدتهران، خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: انتظار بر این است که تمام ملت و مسئولان و گروه‌های سیاسی با هر سلیقه‌ای، همصدا با رهبر معظم انقلاب باشند؛ تا دنیا بداند صدایی که از ایران بلند است، یکی است و آن صدای مقاومت است.
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان، جهادی در عبادت صورت گرفت؛ این سوال مطرح است که چه کنیم این اعمال را که سرمایه است تا سال آینده حفظ کنیم؟

وی تصریح کرد: طبق آیه شریفه قرآن، اعمال ما را خداوند نظاره‌گر است و علاوه بر باریتعالی، حجت خداوند نیز نظاره‌گر اعمال ماست. لذا سرمایه‌ها و برکات معنوی حاصل از ماه رمضان را انسان زمانی می‌تواند حفظ کند که بداند، امام زمان(عج) بر اعمالش ناظر هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان داشت: انسان با تقوا انسانی است که به همسایگان ونیازمندان رسیدگی کند و حواسش به سفره محرومان نیز باشد.

وی با اشاره به راهپیمایی باشکوه روز قدس، گفت: تمام قدم‌هایی که در اینگونه مراسم برداشته می‌شود، مورد عنایت امام زمان(عج) است.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به آیات متعدد قرآن پیرامون مقاومت در برابر کفار و ستمگران، تصریح کرد: قرآن، مسلمانان را از ترس و سازش با کفار و ستمگران نهی می‌کند و می‌فرماید شما مومنان و مسلمانان از بالاترین امت‌ها هستید و خدا با شماست و اعمال و پاداش شما نزد خدا محفوظ است.

وی بیان داشت: مقاومت در برابر دشمن که مورد تاکید مقام معظم رهبری است همان خط و اندیشه امام خمینی(ره) است و مقام معظم رهبری با پیگیری خط مقاومت، در واقع همان خط امام (ره) را پیگیری می‌کنند. انتظار بر این است که تمام ملت و مسئولان و گروه‌های سیاسی با هر سلیقه‌ای، همصدا با رهبر معظم انقلاب باشند؛ تا دنیا بداند صدایی که از ایران بلند است، یکی است و آن صدای مقاومت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: امروز دشمن با یک سطح وسیع‌تر مشکلات را بر ما تحمیل کرده است؛ البته این مشکلات به لطف خداوند با مقاومت مردم و مسئولان، برطرف می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت پرداختن آحاد مردم و مسئولان به مقوله رونق تولید، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران، سرمایه خود را در تولید داخلی صرف کنند؛ دولت نیز تسهیلات را برای تولید فراهم کند و مشکلات دست و پاگیر را از سر راه تولید کنندگان بردارد تا تولید رونق یابد و اشتغال افزایش یابد. این وظیفه همه ما است.

آیت‌الله امامی کاشانی افزود: کسانی که دارای سرمایه هستند، به خاطر خدا و حیثیت کشور، پول خود را به خارج نبرند و در داخل کشور برای رونق تولید و اشتغال جوانان، سرمایه‌گذاری کنند.

وی بیان داشت: تعیین و اخذ مالیات باید از افرادی صورت گیرد که دارا هستند و در مقابل باید به تولیدکنندگان کمک شود؛ از سویی دیگر، باید فکری به حال فراریان از پرداخت مالیات شود.