سردار قاسم رضایی:

مشکلی در مرزهای مشترک ایران و جمهوری آذربایجان وجود ندارد

به گزارش نویدتهران، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در بازدید از مرزهای مشترک با کشور آذربایجان در شمالغرب ، گفت: با توجه به رابطه حسنه دو کشور ، بحمدالله مشکلی در این مرزها وجود ندارد.

سردار قاسم رضایی از مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در شمالغرب بازدید کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا در این رابطه اظهارداشت: خوشبختانه با تعاملات خوب مرزبانان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان، مرزهای مشترک از امنیت مطلوبی برخوردار است و مرزبانان اشرافیت و آمادگی کاملی بر مرزها دارند.

وی افزود: کنترل و انسداد مرزها با هدف ممانعت از ورود غیرمجاز، مقابله با قاچاق و برقراری روابط هرچه بیشتر به منظور توسعه صادرات و واردات کالا می باشد.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: با تبادل اطلاعاتی و همکاری مرزبانان ایران و جمهوری آذربایجان، خلاء های مرزی دو کشور پوشش داده شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا، با اشاره به امنیت مطلوب مرزهای مشترک ایران و آذربایجان در شمالغرب، گفت: در سایه تلاش و همکاری مشترک مرزبانان دو کشور ، تعاملات مرزی مثبتی در مرزها حاکم است لذا به منظور تامین امنیت پایدار در مرزها بایستی تبادل اطلاعات و تعاملات مرزی بیشتری داشته باشیم.

سردار رضایی در خاتمه گفت: با توجه به رابطه حسنه دو کشور ، بحمدالله مشکلی در مرزهای مشترک وجود ندارد.

گفتنی است، کشور ایران و جمهوری آذربایجان، مرزهای مشترکی در دریای خزر و نیز در خشکی دارند که کشورمان با ۷۵۹ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان هم مرز است.