وزیر بهداشت:

مشکلات امروز حوزه سلامت مربوط به بهداشت و سبک زندگی مردم است

به گزارش نویدتهران،وزیر بهداشت گفت: مشکلات شهرستان طارم را شنیده و در جلسه شورای اداری استان زنجان، گزارش آن را تقدیم رییس جمهور خواهیم کرد. عمده مشکل طارم، تامین آب شرب و کشاورزی و نیز لزوم تقویت راه های دسترسی است.

دکتر بهرام عین اللهی، در جلسه شورای اداری شهرستان طارم که در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: ظرفیت بیمارستان شهدای طارم حتما از ۳۲ به ۶۴ تختخواب ارتقا پیدا می کند و حق مردم است که از امکانات مناسب و نیروی متخصص بهره مند باشند.

وی افزود: تامین آمبولانس، دستگاه سی تی اسکن و نیز طرح توسعه اورژانس بیمارستان شهدای طارم از جمله نیازهای این شهرستان است و با توجه به مساحت زیاد زمین بیمارستان، امکان گسترش آن وجود دارد. همچنین سایر مشکلات را به رییس جمهور و سایر وزرا انتقال می دهیم.

وزیر بهداشت گفت: شهرستان طارم یک الگو برای کشور است، چون مردم زحمتکش و بی ادعایی دارد. در شرایطی که دشمنان به دنبال وارد کردن صدمه به ایران هستند و در بیش از ۴۰ سال گذشته هر روز با یک بهانه و امروز با تحریم های ناجوانمردانه قصد آسیب زدن به کشور را دارند، کار و تلاش و تولید مردم مهمترین راه مقابله با آنها است.

دکتر عین اللهی گفت: دیروز مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از نخبگان تاکید داشتند که تاریخ برای انسانها و جوامع، هویت ایجاد می کند و کشورهایی که تاریخ و هویت ندارند برای خودشان تاریخ می سازند، اما ایران، کشوری با هویت و با تاریخ دیرینه و درخشان است. همچنین ایشان فرمودند دشمن دنبال تخریب و القای ناکارآمدی است و راه مبارزه با آن “ما می توانیم” است و در ۴۰ سال گذشته با این شعار جلوی تمامی ابرقدرت ها ایستادیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در طول تاریخ انقلاب نشان داده ایم که مردم ایران توانمند هستند و می توانند بزرگترین مشکلات را از سر راه خودشان بردارند و امروزه دشمن، زبون شده، چون قدرت دفاعی و علمی ایران پیشرفت چشمگیری داشته است. امید اصلی ما به وجود جوانان علاقه مند، دانشمند و پرتلاش کشور است و دشمن هم همین جوانان را به ویژه در حوزه فرهنگی و فضای مجازی نشانه گرفته است.

دکتر عین اللهی یادآور شد: دولت سیزدهم نشان داد که ما می توانیم بدون پذیرش FATF و عدم زیربار ذلت رفتن، با کرونا مبارزه کنیم. ما شعار نمی دهیم، بلکه کارهای انجام شده را بیان می کنیم. امروز مردم نشان دادند که می توانند در طول ۱۰۰ روز حدود ۱۰۰ میلیون دُز واکسن را تزریق کنند. این یک عدد ساده نیست و اگر می خواستیم با امکانات خودمان این کار را انجام دهیم، بیش از یکسال زمان می برد، اما نیروهای مردمی و جهادی خیلی تلاش کردند و حماسه ای ملی در واکسیناسیون رقم زدند که ایران را تبدیل به یک قدرت جهانی کرد.

وی گفت: مشکلات امروز حوزه سلامت مربوط به بهداشت و سبک زندگی مردم بوده و مصرف بالای چربی، قند، نمک و عدم تحرک، علت عمده بیماری ها و مشکلات حوزه سلامت است. عمده فعالیت ما باید در جهت تقویت بهداشت و پیشگیری از بیماری ها باشد. گام بعدی ما در این دوره با توجه به وجود دانشمندان ارزشمند و منابع خدادادی، خودکفایی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است. خوشبختانه ۹۷ درصد داروهای کشور، تولید داخل است، اما منابع زیادی باید برای ۳ درصد داروی وارداتی، هزینه کنیم.