امیر سرتیپ دوم تقی خانی عنوان کرد؛

مشارکت ارتش با هدف گسترش فرهنگ مطالعه در جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش نویدتهران،معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: ارتش با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و ترویج معارف رضوی، مشارکت گسترده‌ای در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد داشت.

امیر سرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی، معاون فرهنگی و روابط عمومی و سخنگوی ارتش با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند «من هر زمانی که به یاد کتاب و وضع کتاب در جامعه خودمان می‌افتم، قلبا غمگین و متأسف می‌شوم… و باید کتاب اقلا ۱۰ برابر این میزان، رواج، توسعه و حضور داشته باشد». بر این اساس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در خصوص اهمیت کتاب‌خوانی و ایجاد بسترهای لازم برای مطالعه بیشتر کارکنان و خانواده‌های آنان طرح «مصباح» را با عنوان «طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در ارتش» تهیه و تنظیم کرده است.

وی با تقدیر از مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برپایی جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: یکی از بندهای این طرح فرهنگی عقد تفاهم‌نامه با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های این نهاد برای رشد فرهنگ کتاب‌خوانی در خانواده ارتش است که خوشبختانه با اهتمام مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ترویج این امر مقدس، تفاهم‌نامه مورد نظر منعقد شد تا از این پس کتابخانه‌های ارتش نیز از ظرفیت‌های توسعه و ترویج کتاب‌خوانی این نهاد بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در ادامه از جشنواره کتاب‌خوانی رضوی به‌عنوان جشنواره‌ای با برکت یاد کرد و گفت: این جشنواره با ارائه آثار مکتوب با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع) از یک سو به توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه و از سوی دیگر به ترویج معارف رضوی منجر می‌شود که تجربیات و دستاوردهای خوبی در دوره‌های پیشین برگزاری به دست آورده است.

امیر تقی خانی با اشاره به مشارکت گسترده ارتش در هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، گفت: مجموعه ارتش با تبلیغات مناسب از طریق فضای مجازی، تبلیغات میدانی و با داشتن ۳۵۰ کتابخانه مستقر در مراکز اداری، آموزشی، مسکونی، با شرکت حداکثری کارکنان خود اعم از پایور، وظیفه و خانواده‌های محترم کارکنان، حضور پررنگی در برگزاری هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی خواهد داشت.

وی افزود: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر جوایز نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به هریک از برندگان این جشنواره که از خانواده بزرگ ارتش باشند جوایزی اهدا خواهد کرد.

یادآور می‌شود، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مجموعه اقلام فرهنگی شامل پوستر، بنر، تیزر، کتاب ها، منابع، پاسخ نامه ها و فرم های مشارکت را به‌صورت خانوادگی در اختیار ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.