حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در نماز جمعه تهران؛

مسئولان در زمینه اقتصاد مقاومتی باید گام‌های جدی‌تری بردارند

به گزارش نویدتهران، امام جمعه موقت تهران گفت: به مسئولان کشورمان می‌گویم که برجام را دوباره با FATF تجربه نکنید. مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود. FATF خودتحریمی است و نباید دشمن بر منابع مالی ما اشراف داشته باشد
حجت‌الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، با بیان اینکه لیبرال ها، غرب‌گراها، سکولارها، اومانیست‌ها و از خدا بی خبرها، ۴۰ سال است که می‌گویند که جمهوری اسلامی ایران نفس‌های آخر خود را می‌کشد، گفت: حالا که اوضاع اقتصادی جامعه ما با سوءمدیریتی مسئولان آشفته است، عده‌ای القا می‌کنند که «شهیدان حیف شدند. آن‌ها اگر آینده را می‌دانستند به جبهه نمی‌رفتند». امروز که دفاع مقدس تمام شده، می‌بینید که جوانان ما پیشگام دفاع از حرم اهل بیت (ع) هستند و راه شهدا همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بنای دنیا از روز اول بر این بود که با اسلحه کفر، نظام جمهوری اسلامی ایران را در هم بشکند، عنوان کرد: دشمنان ما نه ولایت فقیه، نه ولایت معصوم، نه نبوت نبی و نه شهادت شهید را نمی‌توانند درک کنند. شهید با شهادت خود، هم برای همیشه از چنگال مرگ خارج شده و هم جامعه را با قدرت خدا مقتدر کرده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دنیا از اول بنای تجزیه کشور ما را داشت و بر همین اساس جنگ قومیت‌ها را به راه انداخت، اما خون شهدا در کشور ما انسجام ایجاد کرد و تفرقه و تکفیر و کفر را به زانو درآورد، گفت: ۴۰ سال است که عوامل انگلیس در کشور ما ایجاد شکاف و دوئیت کنند، اما همیشه تیر آن‌ها به سنگ خورده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه دشمنان ما باور نمی‌کنند که کشوری بدون حمایت آن‌ها بتواند سر بلند کند، گفت: ما همه مشکلات را در طول این ۴۰ سال تحمل کردیم، اما دستاورد‌های زیادی داشتیم. مسئولان گفتند که در روز اجرای برجام همه تحریم‌ها را برداشته می‌شود، اما دیدیم که قیمت‌ها دائما افزایش پیدا کرد با این وجود مردم کشور ما و فقیران، این وضعیت را تحمل کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه ما با همه مشکلات و با وجود اینکه دشمنان از تابستان داغ ایران خبر داده بودند، تابستان خوبی را پشت سر گذاشتیم، عنوان کرد: ملت ما همچنان سر زنده و با روحیه انقلابی «مرگ بر آمریکا» می‌گویند و در جشن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، مایه بهت دشمنان و خشنودی قلب امام زمان (عج) خواهند شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: به مسئولان کشورمان می‌گویم که برجام را دوباره با FATF تجربه نکنید؛ مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود؛ FATF خودتحریمی است و نباید دشمن بر منابع مالی ما اشراف داشته باشد؛ FATF خلاف قانون اساسی و خلاف رهنمود‌ها و رویه رهبر انقلاب است.

امام جمعه موقت تهران در پایان با بیان اینکه به مسئولین می‌گویم که به جای امید بستن به بیگانه، به ملت خودتان اعتماد کنید و به جوانان کشور مسئولیت بدهید، گفت: مسئولان در زمینه اقتصاد مقاومتی باید گام‌های جدی‌تری بردارند.